Меню & пошук

Клуби Берліна претендують на культурний статус музеїв та оперних театрів

Клуби Берліна претендують на культурний статус музеїв та оперних театрів

Це потрібно, щоб захистити від загрози закриття.


[ads-pc-2]

Представники берлінських нічних клубів просять уряд Німеччини присвоїти закладам такий самий культурний статус, як у музеїв, драматичних й оперних театрів. Це може вберегти заклади від закриття − пише The Guardian.

На думку ініціативної групи, нічні клуби стали важливою частиною культурного життя Берліна. Але наразі їхнє існування під загрозою через реновації: власникам не продовжують договори оренди через скарги на шум від мешканців, які живуть неподалік від клубів. Майданчики закриваються, і на їхніх місцях з’являються новобудови.

За останні 10 років у Берліні закрили близько 100 клубів, ще 25 знаходяться на межі зникнення. Для цієї проблеми навіть вигадали особливий термін – clubsterben («смерть клубів»).

Люди, які захищають заклади, говорять, що індустрія давно стала візитівкою міста й приваблює в нього туристів. Тільки за останній рік бюджет Берліна поповнився на €1,5 мільярди завдяки цьому.

Автори ініціативи впевнені, що якщо політики прислухаються до їхніх прохань і нададуть клубам такий самий статус і права, як у концертних залів і театрів, це допоможе зберегти їх і захистити від закриття.

Раніше такий статус присвоїли Berghain − найвідомішому техноклубові Європи. Крім того, у 2018 році влада міста виділяла кошти з бюджету на підтримку клубів.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: