Меню & пошук

Клуби Берліна претендують на культурний статус музеїв та оперних театрів

Клуби Берліна претендують на культурний статус музеїв та оперних театрів

Це потрібно, щоб захистити від загрози закриття.


Представники берлінських нічних клубів просять уряд Німеччини присвоїти закладам такий самий культурний статус, як у музеїв, драматичних й оперних театрів. Це може вберегти заклади від закриття − пише The Guardian.

На думку ініціативної групи, нічні клуби стали важливою частиною культурного життя Берліна. Але наразі їхнє існування під загрозою через реновації: власникам не продовжують договори оренди через скарги на шум від мешканців, які живуть неподалік від клубів. Майданчики закриваються, і на їхніх місцях з’являються новобудови.

За останні 10 років у Берліні закрили близько 100 клубів, ще 25 знаходяться на межі зникнення. Для цієї проблеми навіть вигадали особливий термін – clubsterben («смерть клубів»).

Люди, які захищають заклади, говорять, що індустрія давно стала візитівкою міста й приваблює в нього туристів. Тільки за останній рік бюджет Берліна поповнився на €1,5 мільярди завдяки цьому.

Автори ініціативи впевнені, що якщо політики прислухаються до їхніх прохань і нададуть клубам такий самий статус і права, як у концертних залів і театрів, це допоможе зберегти їх і захистити від закриття.

Раніше такий статус присвоїли Berghain − найвідомішому техноклубові Європи. Крім того, у 2018 році влада міста виділяла кошти з бюджету на підтримку клубів.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: