Меню & пошук

«Щенячі очі» в собак з’явилися в результаті еволюції

«Щенячі очі» в собак з’явилися в результаті еволюції

Так вони «приваблювали» людей, щоб ті доглядали за ними


[ads-pc-2]

Група вчених з чотирьох університетів Великої Британії та США виявила: вираз «сумних очей» у собак з’явився в результаті еволюції. До періоду одомашнення тварини не мали спеціального м’яза обличчя, який піднімав брови. Пізніше собаки його розробили, аби викликати в людей бажання доглядати за ними. Результати дослідження науковці опублікували у тематичному виданні PNAS.

Вчені дослідили анатомію та поведінку собак, яких уперше приручили від вовків 33 тисячі років тому. Науковці порівняли анатомію обличчя 4 диких вовків і 6 домашніх собак. Дослідники також провели аналіз поведінки 9 вовків і 27 собак.

Вони виявили, що мускулатура обличчя вовків і собак була схожою. Єдиним винятком були очі. Собаки мають міцну м’язову структуру навколо очей, а вовки –  лише «нерегулярне скупчення волокон». Єдиний вид собак, який не має надбрівних м’язів, – сибірський хаскі, одна з найдавніших порід.

Коли в собак піднімаються брови, а очі стають більшими, це викликає в людей зворушливу реакцію. Річ у тім, що на несвідомому рівні це асоціюється з дітьми, особливо коли вони сумні.

«Зоровий контакт також допомагав собакам знати, коли комунікація є зворотною і спрямованою на них… У такий спосіб встановлення зорового контакту між собаками і людьми є відмінною унікальною рисою відносин між двома видами під час культурної еволюції людини», – йдеться в науковій статті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: