Меню & пошук

Перегляд серіалу «Друзі» полегшує тривогу

Перегляд серіалу «Друзі» полегшує тривогу

У цьому переконаний британський клінічний психолог


[ads-pc-2]

Перегляд серіалу «Друзі» допомагає полегшити тривогу, розповів клінічний психолог The Summit Clinic у Лондоні Марк Хікстер в інтервю Metro.

Подібний ефект справляють також подібні сіткоми, що мають багато сезонів, наприклад, «Теорія великого вибуху».

Хікстер зробив такий висновок на основі 20-річної роботи з пацієнтами, які мають тривогу. За його словами, тривога − це сигналізація людського мозку. Коли щось іде не так, виникають неприємні почуття, які не знаходять виходу, спрацьовує сигналізація.

«Дивитися «Друзів» − ніби відчувати відновлення від спостерігання за постійними переживаннями героїв у контексті їхніх стосунків і життів, які згодом вирішуються», − каже Хікстер.

За словами психолога, поки людина переживає стрес через роботу, гроші або особисте життя, вона може знайти втіху в спостеріганні за героями, які вирішують власні проблеми протягом 30-хвилинної серії.

Але в цього ефекту серіалів є й негативний бік.

«Віра в ідеалізовану версію світу може змусити затятих глядачів думати, що й їхні проблеми вирішаться так само легко, як проблеми Фіби або Джоуї. Це занадто нереалістичний стандарт», − каже Марк Хікстер.

Хікстер наголошує, що терапевтичну дію серіалів під час клінічної тривоги ще потрібно вивчати, але при слабких формах вони можуть допомогти.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: