Меню & пошук

Щедрість може збільшити тривалість життя — дослідження

Щедрість може збільшити тривалість життя — дослідження

В рамках дослідження вчені проаналізували статистику з декількох країн світу.


[ads-pc-2]

Нове дослідження виявило, що щедрість може збільшити тривалість життя, пише CNN з посиланням на дослідження, опубліковане у журналі Proceedings of the National Academy of Science.

Результати дослідження показали, що існує лінійна залежність між обсягом і частотою матеріальної допомоги іншим і тривалістю життя людей.

«На початку життя ви покладаєтеся на інших», — сказав провідний автор дослідження Тобіас Фогт, доцент в Гронінгенському університеті. «Це хороша ідея — допомагати іншим протягом всього нашого життя».

Інші фактори, зокрема ВВП країни і нерівність доходів, також впливають на тривалість життя населення

В рамках дослідження вчені проаналізували статистику з декількох країн світу, порівнявши середню тривалість життя в країні і кількість безоплатних виплат в ній. Під цими виплатами малися на увазі як приватні перекази на кшталт пожертвувань фондам або іншим людям, так і державні — субсидії, допомоги або пенсії.

Наприклад, найбільш щедрими довгожителями виявилися французи і японці — вони віддають організаціям і іншим людям понад 60% свого середнього доходу за життя. У цих країнах ризик смерті для людей старше 65 років в два рази нижче, ніж в Китаї або Туреччині, де люди діляться тільки 44-48% доходу.

«Країни Південної Америки також займають високі позиції з точки зору щедрості, оскільки на них припадає понад 60% середнього доходу протягом усього життя», — повідомили дослідники.

У кінці списку виявилися країни Африки на південь від Сахари і Південно-східної Азії, в яких люди найменше могли ділитися частиною своїх доходів протягом всього життя і мали меншу тривалість життя.

Щедрість і очікувана тривалість життя — одні з шести чинників, які враховують вчені при складанні Звіту про світове щастя.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: