Меню & пошук

Рослини на робочому місці допомагають знизити рівень стресу − дослідження

Рослини на робочому місці допомагають знизити рівень стресу − дослідження

А також допомагають зменшити рівень тривожності.


[ads-pc-2]

Рослини на робочому місці допомагають знизити рівень стресу − до такого висновку дійшли вчені з Японії у своєму дослідженні.

Для аналізу вчені провели експеримент над працівниками електричної компанії. У ньому взяли участь 63 працівники віком від 24 до 60 років, усі вони працюють за комп’ютером по 40 годин на тиждень.

Дослідження тривало протягом трьох тижнів. Під час першого тижня працівники працювали без рослин. Вони самостійно вимірювали пульс, якщо відчували втому, а після цього три хвилини дивилися на робочий стіл і повторно перевіряли пульс.

Після цього учасникам розповіли про різні варіанти, як доглядати за рослинами. Кожен працівник обрав той метод, який сподобався йому найбільше. Протягом наступних двох тижнів учасники знову вимірювали пульс, але тепер у трихвилинній перерві дивилися на рослину.

У результаті вчені з’ясували, що в більшості працівників зменшився рівень тривожності, а у 27% учасників знизилася частота серцевих скорочень у стані спокою. Водночас у деяких учасників експерименту підвищувався рівень тривожності, коли вони бачили, що їхні рослини в’януть.

На думку вчених, найімовірніше, тривожність з’являлася через відчуття відповідальності за рослину.

Один з авторів дослідження Масахіро Тойода зазначив, що якби роботодавці активно залучали працівників до коротких перерв для природи, психічний стан останніх значно поліпшився б.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: