Меню & пошук

NASA успішно запустили марсохід Perseverance на Червону планету

NASA успішно запустили марсохід Perseverance на Червону планету

У лютому наступного року марсохід має приземлитися у кратері Єзеро на Марсі.


[ads-pc-2]

NASA успішно запустили марсохід Perseverance (Наполегливість) на Червону планету, де апарат буде шукати свідчення існування життя,  збирати інформацію про геологію, атмосферу і умови навколишнього середовища.

Космічний корабель Mars 2020 з марсоходом запустили на ракеті Atlas V-541 зі  стартового комплексу на мисі Канаверал у Флориді. Трансляцію запуску можна переглянути онлайн.

У лютому наступного року марсохід має приземлитися у кратері Єзеро (Jezero) на Марсі, який, можливо, був озером понад 3,5 мільярда років тому, коли клімат на планеті був теплішим і вологішим. Вчені вважають, що свідчення мікробного життя можуть бути збережені в породах кратера.

Через складність висадки на Марсі NASA вдалося доставити на планету лише кілька функціонуючих зондів і роверів: більше ніж половина відправлених туди космічних кораблів вибухнули або впали на планету.

Разом з марсоходом на Червону планету відправили невеликий 1,8-кілограмовий гелікоптер під назвою Ingenuity (Винахідливість). Пристрій буде літати на короткі відстані. Це буде перша спроба керованого польоту на іншій планеті. 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: