Меню & пошук

Регулярний спорт допомагає тілу довше залишатися молодим – дослідження

Регулярний спорт допомагає тілу довше залишатися молодим – дослідження

Постійні фізичні навантаження роблять м'язи на 30 років «молодшими» у літніх людей


[ads-pc-2]

М’язи чоловіків і жінок, які десятками років регулярно займаються спортом, за багатьма показниками нічим не відрізняються від м’язів 20-річних. Це показало дослідження Державного університету Болл, пише The New York Times.

У дослідженні брали участь люди за 70, які почали тренуватися в 1970-х і досі ведуть активний спосіб життя: бігають, їздять на велосипеді, займаються плаванням або фітнесом. Виявилося, що можливості та стан їхніх м’язів набагато кращі, ніж в інших людей їхнього віку, а біологічно їхні тіла на 30 років молодші.

Для участі в дослідженні запросили три групи людей: активні літні люди, літні люди, які не займалися спортом, та 20-річні, які ведуть активний спосіб життя. Вчені проаналізували їхні аеробні здібності, та, взявши зразки тканин, визначили кількість капілярів та рівень деяких ферментів у м’язах.

Вчені зазначають, що у цього дослідження є обмеження. Воно стосується окремих аспектів життя людей, тому не може стверджувати, що саме фізичні вправи прямо впливають на стан здоров’я, адже не враховуються такі фактори як гени, дохід, дієта та інші фактори способу життя.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: