Меню & пошук

Птаху вперше в історії зробили операцію на мозку. Все для того, щоб зберегти напівзниклий вид

Птаху вперше в історії зробили операцію на мозку. Все для того, щоб зберегти напівзниклий вид

Маленького Espy – 1 вдалося врятувати


[ads-pc-2]

Ветеринари у Новій Зеландії вперше в історії зробили операцію на мозку птаху. Новозеландський птах какапо на межі зникнення, а операція потрібна була для того, щоб зберегти популяцію. Про це пише The Guardian.

У світі залишилося всього 147 дорослих какапо, більшість із них − у Новій Зеландії.

Ветеринари вперше у світі зробили операцію на мозку 56-денному какапо на ім’я Espy – 1, який народився з аномаліями черепа, що загрожували його життю. Операція була складною, але пройшла успішно.

«Це ризикована операція. У людей вона може мати ускладнення у вигляді пошкодження мозку або менінгіту», − каже доктор Бретт Гартрел, який спочатку називав таку ініціативу божевіллям.

Пташеня какапо зараз відновлюється після операції та готується до повернення в лікарню для диких тварин у місті Данідін. Ветеринари сподіваються, що там він згодом зможе розмножуватися.

Какапо − найбільший і найважчий папуга у світі. Кілька сотень років тому какапо був одним з найбільш розповсюджених видів птахів у Новій Зеландії. Через полювання та перетворення лісів на сільськогосподарські землі його популяція опинилася на межі зникнення.

Фото: Wikimedia Commons

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: