Меню & пошук

Між пабом і супермаркетом розкопали гробницю англосаксонського принца

Між пабом і супермаркетом розкопали гробницю англосаксонського принца

Поховання назвали еквівалентом гробниці Тутанхамона


[ads-pc-2]

У британському графстві Ессекс розкопали гробницю англосаксонського принца. Він був братом короля Себерта. Поховання датується 580-605 роками нашої ери, пише Daily Mail.

Гробницю виявили ще 2003-го між місцевим пабом та супермаркетом. 15 років археологи з істориками ретельно вивчали та розкопували поховання. За словами науковців, знайдена гробниця – еквівалент мумії Тутанхамона. Британське поховання, як і єгипетське, довгий час було недоторканим будівельниками, археологами та мародерами.

«Це одна з найзначніших археологічних знахідок, що коли-небудь була у Великій Британії. Усе, що лежало в гробниці, лишилося таким самим, як і 1400 років тому», – заявила Софі Джексон, очільниця досліджень.

Місце поховання вважається аристократичним. А розкопані 40 артефактів (хрестик із золотої фольги, золота пряжка для ременя, пряжка для взуття та інші) дають чітке уявлення про релігійне життя того часу. Зокрема віднайдені речі свідчать: англосаксони на той момент були язичниками, однак у традиції вже входили християнські елементи. Наприклад, хрестик та золота фольга на очах вважаються християнськими, тоді як саме поховання – язичницьким.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: