Меню & пошук

Підлітки, які проводять багато часу зі смартфонами, більше схильні до депресії

Підлітки, які проводять багато часу зі смартфонами, більше схильні до депресії

Чим більше виражені симптоми, тим більше часу вони проподять перед екранами


[ads-pc-2]

Підлітки, які проводять багато часу перед екранами ґаджетів, більше схильні мати симптоми депресії, пише Independent з посиланням на нове дослідження, опубліковане в JAMA Pediatrics.

Дослідники з Університету Монреаля та Університету New South Wales протягом чотирьох років аналізували стан психічного здоров’я та звички користування ґаджетами 3 826 молодих людей, середній вік яких становить 12 років. Щороку учасники розповідали про своє самопочуття та кількість годин, які проводять перед екранами щотижня. 

Дослідження показало, що з кожною наступною годиною, проведеною перед екраном, у підлітків збільшувалися симптоми депресії.

За словами дослідника Департаменту психіатрії з Монреальського університету Елроя Боерса, на психічне благополуччя молодих людей сильно впливає ідеалізована картинка світу в соціальних мережах.

«Через соцмережі й телебачення підлітки часто спостерігають за іншими людьми з ідеальними тілами, захопливим або багатим стилем життя», − каже науковець.

Також велика проблема полягає в тому, що коли в підлітків з’являються ознаки депресії, вони схильні проводити перед екранами смартфонів ще більше часу, що тільки посилює симптоми.

Серед загальних ознак депресії виділяють збайдужіння до речей і діяльності, які раніше викликали радість, відчуття дратівливості, ізольованості, низька самооцінка.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: