Меню & пошук

Оптимісти мають більше шансів на довголіття – дослідження

Оптимісти мають більше шансів на довголіття – дослідження

Вони краще піклуються про власне здоров’я


[ads-pc-2]

Громадяни з оптимістичними поглядами мають більше шансів досягти 85 років. Крім того, що оптимізм знижує ризик виникнення серцевих захворювань, він ще й впливає на рівень піклування людей про власне здоров’я, пише The Guardian.

Науковці Медичної школи Бостонського університету проаналізували показники здоров’я кількох сотень тисяч учасників експерименту. Жінок та чоловіків розділили. Спочатку аналізували умови життя, хвороби (депресія, хронічні захворювання), расу, освіту, смертність та рівень оптимізму 70 000 жінок у період з 2004 по 2014 роки. Потім чоловіків – з 1986 по 2016.

Згідно з результатами, найоптимістичніша група жінок мала тривалість життя майже на 15% більшу, ніж в інших. Схожі результати виявилися в чоловіків: оптимісти жили на 11% довше за своїх однолітків.

Науковці стверджують: оптимісти краще піклуються про своє здоров’я – стежать за дієтою, менше палять і вживають алкоголю, більше бігають і займаються спортом.

Крім того, оптимізм пов’язали з так званим винятковим довголіттям. Жінки-оптимістки доживали до 85 і більше років на 20% частіше.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: