Меню & пошук

34 українських міста може частково затопити до 2100 року через зміни клімату − дослідження

34 українських міста може частково затопити до 2100 року через зміни клімату − дослідження

75 тисяч людей можуть стати кліматичними переселенцями


[ads-pc-2]

До 2100 року 34 українських міста, серед яких Одеса, Херсон і Миколаїв, може частково затопити через кліматичні зміни. Повністю може затопити ще 62 села і 200 тисяч гектарів сільськогосподарських земель. Це показало дослідження центру екологічних ініціатив «Екодія».

На основі дослідження створили інтерактивну карту, що показує, які зони в Україні можуть постраждати через зміни клімату, за категоріями населених пунктів, інфраструктури, туризму і відпочинку, господарства.

Аби уникнути такої ситуації, потрібно зменшити викиди парникових газів та перейти на чисті джерела енергії до середини століття.

«Україна має поставити ціль зі скорочення викидів парникових газів, прийняти на національному рівні політику переходу енергетичного сектору на 100% відновлюваних джерел енергії до 2050 року та вже зараз почати впроваджувати заходи з адаптації до зміни клімату як на державному, так і на локальному рівнях», − каже Соф’я Садогурська, кампейнерка з кліматичної політики «Екодії».

Дослідження провели шляхом моделювання на основі максимальних науково обґрунтованих прогнозів підняття рівня моря, із врахуванням вертикальних рухів земної кори за умови збереження сучасних темпів зростання викидів вуглекислого газу.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: