Меню & пошук

Норвегія стане першою країною, яка відмовиться від FM-радіо

Норвегія стане першою країною, яка відмовиться від FM-радіо

[ads-pc-2]

Radio-i-Norge-nett

Норвегія має намір до 2017 року повністю відмовитись від використання FM-діапазону для трансляції радіостанцій, перейшовши виключно на цифровий формат.

Міністерство культури Норвегії оголосило про остаточний перехід країни на цифрове радіомовлення (DAB і DAB +). Відключення національних FM-мереж має завершитися до кінця 2017 року.

Поступовий перехід на цифрове мовлення в Норвегії почався в 1995 році. До весни 2015 DAB-покриття в країні в кілька разів перевищило FM: двадцять дві національні радіостанції вже перейшли на цифрове мовлення, тоді як на FM залишилися тільки п’ять радіостанцій.

Цифрове мовлення не вимагає від користувача спеціальних налаштувань, воно вважається більш захищеним від перешкод і зовнішніх впливів, а також забезпечує більш «чисте» звучання. Крім того, вартість мовлення на FM обходиться радіостанціям у вісім разів дорожче, ніж DAB.

Низка інших країн Європи і Південно-Східної Азії також розглядає загальнонаціональний перехід на цифрове радіомовлення, однак жодна держава, крім Норвегії, поки не назвало конкретні остаточні терміни такої реформи. У разі успішного втілення цієї ініціативи, Норвегія стане першою в світі країною, яка відмовилась від FM-частот.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

2 коментарі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: