Меню & пошук

Непокірна й голосна: інтерв’ю з акторкою й активісткою Джамілою Джаміл 

Непокірна й голосна: інтерв’ю з акторкою й активісткою Джамілою Джаміл 

Про боротьбу з мізогінними стереотипами й вовками в овечій шкурі


[ads-pc-2]

Зірка серіалу Netflix «Хороше місце» (The Good Place) Джаміла Джаміл публічно критикує патріархат, глузує з Кім Кардаш’ян, відкрито говорить про пережитий булінг, зізнається у розладах харчових звичок і робить зауваження дипломатам ООН. Акторка й активістка стала однією з найголосніших у Голлівуді поборниць фемінізму, бодіпозитиву та руху #metoo. 

Вона заснувала платформу під назвою iweigh та пропагує ідею про те, що вага жінки це не лише про її кілограми. А ще завдяки Джамілі соцмережі Instagram і Facebook більше не показують неповнолітнім користувачам рекламу продукції для схуднення. Детальніше про те, як їй удається просувати власні ідеї й хто стає на заваді цьому, вона розповіла в інтерв’ю для Inspired.


Про те, як удалося змінити Instagram

Приєднавшись до соціальної мережі Instagram, я швидко зрозуміла: на цій платформі процвітає руйнівне уявлення про те, що зовнішність жінки це єдине, що суспільство може відзначити в ній. Саме це надихнуло мене висловитись і виступити за зміни.

 Я постійно бачила в стрічці безліч фото успішних жінок із підписами про їхню вагу, хоча фото чоловіків із такими підписами просто не існують. Це розізлило і засмутило мене. Тож вирішила оголосити свою «вагу» публічно.

Моя вага це не лише моє тіло. До складу моєї ваги входить моя фінансова незалежність, стосунки, активізм, боротьба й вклад у суспільство. Відтак моя вага не може бути виміряна звичайними вагами на підлозі.

Але моя вага це не лише моє тіло. До складу моєї ваги входить моя фінансова незалежність, мої стосунки, мій активізм, моя боротьба й мій вклад у суспільство. Відтак моя вага не може бути виміряна звичайними вагами на підлозі. Отак з’явився мій окремий акаунт, а пізніше – і ціла платформа під назвою iweigh

Ком’юніті iweigh дуже допомогло в моїй ініціативі приховати від неповнолітніх дописи про продукцію для схуднення в Instagram і Facebook. Переконати представників соцмереж у тому, що це необхідно, було нескладно. Я вже шість місяців активно агітую проти промоції дієтичної продукції в Instagram (прим. : Джаміла критикує зірок, які рекламують у своїх акаунтах продукцію для схуднення, зокрема акторка публічно критикувала Кім Кардаш’ян, Амбер Роуз і Карді Бі).

Щоб переконати представників Instagram і Facebook у необхідності такої заборони, я запустила петицію, що зібрала 250 тис. підписів усього за три дні. З нею я звернулася до керівництва Instagram, пояснила свою мотивацію, і вони одразу серйозно поставилися до цієї пропозиції.

Щоб переконати представників Instagram і Facebook у необхідності такої заборони, я запустила петицію, що зібрала 250 тис. підписів усього за три дні. З нею я звернулася до керівництва Instagram, пояснила свою мотивацію, і вони одразу серйозно поставилися до цієї пропозиції. За кілька місяців їм вдалося змінити глобальну політику на обох платформах в Instagram і Facebook. Я також хотіла би подякувати експертам з охорони здоров’я, які підтримали ці зусилля. Це була командна робота. 


Про дисморфію тіла й булінг

Уже 20 років я страждаю від дисморфофобії (прим.: психічний розлад, за якого людина відчуває стійку стурбованість недоліками зовнішнього вигляду) і від розладів харчової поведінки. У минулому мене надзвичайно турбувало те, як виглядає моє тіло, це було найбільшою проблемою для мене. Але зрештою мені вдалося прийти до свободи від хибних уявлень про зовнішність. 

Я не відчуваю абсолютну любов до власного тіла, але і не витрачаю час на ненависть до нього. Це зробило моє життя ефективнішим, звільнило час і простір у моїй свідомості. Безумовно, це сприяло тому, що я стала успішнішою і зосередженішою. Більше не думаю про те, як бути ідеальною у всьому. Це не нормально, що суспільство сьогодні покладає на жінку так багато додаткових завдань. Ми повинні конкурувати професійно на рівних умовах з чоловіками, але також лишатся завжди юними, худими й естетично досконалими. Це смішно!

Толерувати зневажливе ставлення до себе не варто. Онлайн ви можете приховати сповіщення, заблокувати користувача, видалити коментар і повторювати це знову і знову! В офлайні можна просто відмовитися від спілкування з людьми, які вам шкодять.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

I was just doing a new spoof motivation sultry pic and was struck by how edited this picture of me is. It made me so mentally unwell trying to live up to this image in person. Airbrushing is the DEVIL. 💔

Допис, поширений Jameela Jamil (@jameelajamilofficial)

Багато хто критикує мене за те, що я не є жінкою plus size, але нібито називаю себе активісткою бодіпозитивного руху. Особисто я не позиціоную себе так. Завжди говорила, що хочу повністю припинити публічні обговорення суто жіночого тіла. Образ жінки це значно більше. Тому все, що я можу зробити, це продовжувати пояснювати, що моя боротьба дещо відрізняється від боротьби бодіпозитивного руху. Я підтримую BoPo (прим.: body positive), але я не претендую на очолювання руху. 

Я знаю, що таке булінг, зазнавала його як онлайн, так й офлайн. Важко з цим впоратися, але, на мою думку, терапія дуже допомагає. Допомагають також розмови із друзями, які здатні підтримати. Але здебільшого допомагає здатність дистанціювати себе від токсичних людей як у соціальних мережа, так і в реальному житті. Толерувати зневажливе ставлення до себе не варто. Онлайн ви можете приховати сповіщення, заблокувати користувача, видалити коментар і повторювати це знову і знову! В офлайні можна просто відмовитися від спілкування з людьми, які вам шкодять. Захищати себе це не просто ваше право, але й обов’язок.

Захищати себе це не просто ваше право, але й обов’язок.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

The patriarchy is just a bunch of sad and lost men who are scared of their mothers, angrily wanking alone in a corner. #notallmen

Допис, поширений Jameela Jamil (@jameelajamilofficial)

Часом, коли відчуваю, що опускаються руки, я шукаю підтримки у близької для мене людини, а саме у мого хлопця (прим.: Джеймс Блейк, британський співак і композитор). Проведення часу з ним допомагає мені боротися з величезним стресом і тиском активізму. Він надзвичайне джерело підтримки й мій найбільший уболівальник.


Про активізм і рольових моделей

Мій цьогорічний виступ на сцені ООН на конференції щодо прав жінок став для мене визначним моментом. Тепер маю доказ, що бути непокірною жінкою, дотримуватися власних принципів і протистояти системі, що пригнічує мене, це правильно, бо привело мене туди, де я є зараз (прим.: свій виступ в ООН Джаміла розпочала словами: «Вітаю, вибачте, чи можемо ми змусити людей у кінці зали перестати говорити? Ви не могли б замовкнути, тому що це вечір, коли ми вшановуємо неймовірних жінок і, правду кажучи, я думаю, що жінкам і так занадто довго не давали слова»).

Мені завжди говорили, що жінок, які заявляють про себе голосно, знищують і замінюють на когось більш покірного. Я рада довести, що це не так.

 

Мені завжди говорили, що жінок, які заявляють про себе голосно, знищують і замінюють на когось більш покірного. Я рада довести, що це не так. Особливо як представниця національної меншини (прим.: Джаміла має індійське й пакистанське походження). 

На жаль, існують жінки, яких я називаю «подвійні агенти патріархату». Це справжні вовки в овечій шкурі. Вони мають підтримку й увагу жінок світу, бо також є жінками, утім поширюють патріархальну риторику й ідеї. Часто заради прибутку, і це особливо сумно. 

Це дивно, але подивится по-новому на жіночий образ у кіно мене змусила комедія «Подружки нареченої». Я ніколи не бачила, щоб жінки на екрані були такими вільними, справжніми, смішними. Це був ніби ковток свіжого повітря. Я знаю, що можна було б обрати більш витончену стрічку … але, якщо чесно, для мене дуже важливо те, як цей фільм руйнує традиційні шаблони про жінок.

Я ніколи не бачила, щоб жінки на екрані були такими вільними, справжніми, смішними. Це був ніби ковток свіжого повітря.

Справжньою рольовою моделлю для жінок мають бути ті, хто відстоюють щось важливе. Часи it-girl минули (прим.:  it-girl дівчина, що є знаменитою й вродливою). Я особисто люблю тих, хто є активістками: Ґрету Тунберг, Яру Шахіді й Демі Ловато. Нам потрібно рівнятися на тих жінок, які використовують свій вплив для того щоб дійсно розширити можливості інших.

Фото: кадр з відео I Weigh Community

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: