Меню & пошук

Космічний апарат «Нові Горизонти» готується до зближення з Плутоном

Космічний апарат «Нові Горизонти» готується до зближення з Плутоном

[ads-pc-2]

NH_pluto

6 грудня спеціалісти NASA виведуть космічний апарат «Нові Горизонти» з режиму глибокого сну та почнуть підготовку до основної частини місії: обстеження Плутона та його супутників. Модуль стане першим в історії апаратом, що відвідає один з найвіддаленіших об’єктів Сонячної системи.

New Horizons було запущено в січні 2006 року, і з тих пір зонд провів в режимі гібернації (глибокого сну) понад 1800 днів. Час від часу його вмикали для проведення головних перевірок, корекції курсу та фотозйомки об’єктів, повз які він пролітав. Що цікаво, коли місія вартістю $650 млн стартувала, Плутон ще був повноправною планетою Сонячної системи. Роком пізніше асоціація астрономів Землі проголосувала за позбавлення цього статусу, і відтоді Плутон вважається планетою-карликом.

5d8a29c41940b3b5150fdfb99ddcac97

Фото Юпітера та супутника Іо

New Horizons несе в собі частинку праху Клайда Томбо – астронома, що зробив відкриття Плутона в 1930 році. Ще однією особливістю апарату є повне дублювання інструментів – на випадок, якщо один інструмент відмовить, його функції виконає “клон”. Через надзвичайно велику відстань швидкість передачі даних на Землю після досягнення орбіти Плутона становитиме всього 768 біт/с, тобто 1 мегабайт передаватиметься до центру NASA 3 години.

Апарат досягне орбіти Плутона 14 липня 2015 року, і дозволить більше розповісти вченим про те, як формувалася Сонячна система та, можливо, підтвердить наявність у планети шару замерзлої криги та нових невидимих раніше супутників. У травні 2015 року його фотографії будуть мати кращу якість, ніж фото Плутона, зроблені телескопом Хаббл.

Виведення New Horizons з режиму глибокого сну відбудеться 6 грудня о 12:00 p.m. PST/3:00 p.m. EST.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

7 коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: