Меню & пошук

Влада Непалу зробить йогу обов’язковим предметом для школярів

Влада Непалу зробить йогу обов’язковим предметом для школярів

Учні старших класів зможуть обрати йогу як додатковий урок.


[ads-pc-2]

Раніше заняття йогою були факультативними, але в наступному місяці, коли почнеться новий академічний семестр, Непал стане першою країною у світі, яка зробить йогу обов’язковим предметом для школярів 4—8 класів у всій країні — пише The New York Times. Учні старших класів зможуть обрати йогу як додатковий урок.

Заняття будуть проходити один раз на тиждень. Окрім фізичних вправ, школярі будуть вивчати історію йоги, аюрведи й натуропатії, різновиду альтернативної медицини.

Уряд країни вважає, що цей курс буде сприяти здоровому, активному способу життя. 

«Йога — це наша давня наука», — сказав міністр освіти Непалу Гірірадж Мані Похрел. — Ми хочемо, щоб школярі вивчали її, і думаємо, що це вдалий час».

Нововведення викликало критику з боку мусульманських активістів, які вважають, що заняття йогою можуть стати нав’язуванням індуїзму.

Ганеш Бхаттараї, директор Непальського центру розробки навчальних програм, сказав, що курс йоги не призначений для підтримки будь-якої конкретної релігії, а школярі можуть пропустити деякі вправи, якщо вони відчувають себе некомфортно.

Раніше дослідження американських і нідерландських учених виявило, що йога й медитація зменшують ділянку мозку, що відповідає за негативні емоції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: