Меню & пошук

Влада Непалу зробить йогу обов’язковим предметом для школярів

Влада Непалу зробить йогу обов’язковим предметом для школярів

Учні старших класів зможуть обрати йогу як додатковий урок.


Раніше заняття йогою були факультативними, але в наступному місяці, коли почнеться новий академічний семестр, Непал стане першою країною у світі, яка зробить йогу обов’язковим предметом для школярів 4—8 класів у всій країні — пише The New York Times. Учні старших класів зможуть обрати йогу як додатковий урок.

Заняття будуть проходити один раз на тиждень. Окрім фізичних вправ, школярі будуть вивчати історію йоги, аюрведи й натуропатії, різновиду альтернативної медицини.

Уряд країни вважає, що цей курс буде сприяти здоровому, активному способу життя. 

«Йога — це наша давня наука», — сказав міністр освіти Непалу Гірірадж Мані Похрел. — Ми хочемо, щоб школярі вивчали її, і думаємо, що це вдалий час».

Нововведення викликало критику з боку мусульманських активістів, які вважають, що заняття йогою можуть стати нав’язуванням індуїзму.

Ганеш Бхаттараї, директор Непальського центру розробки навчальних програм, сказав, що курс йоги не призначений для підтримки будь-якої конкретної релігії, а школярі можуть пропустити деякі вправи, якщо вони відчувають себе некомфортно.

Раніше дослідження американських і нідерландських учених виявило, що йога й медитація зменшують ділянку мозку, що відповідає за негативні емоції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: