Меню & пошук

Нейромережа навчилася виявляти депресію за розмовою

Нейромережа навчилася виявляти депресію за розмовою

Вона аналізує слова та стиль мови


[ads-pc-2]

Вчені Массачусетського технологічного інституту навчили нейронну мережу виявляти у пацієнтів депресію за їхньої мовою. Вона може визначити, чи має людина депресію без додаткових запитань, пише MIT News.

Дослідники тренували і тестували модель на 142 інтерв’ю з пацієнтами з проблемами із ментальним здоров’ям. Для цього використали аудіо, відео і текстові інтерв’ю. Схильність до депресії кожного з опитаних оцінили за шкалою від 0 до 27. Серед опитаних у 20% людей діагностували депресію, а нейромережі вдалося виявити її у пацієнтів з точністю у 77%.

«Модель бачить послідовність слів або мовний стиль, що притаманний людям з депресією. На основі цих даних під час аналізу мови іншої людини вона може визначити, чи є в неї депресія також», каже одна з дослідниць Тука Алханай.

Вчені сподіваються, що цей метод допоможе розвинути інструменти для виявлення депресії у звичайному спілкуванні також. Наприклад, така технологія може використовуватись в мобільних додатках, що моніторять психологічний стан користувача.

Фото: unsplash

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: