Меню & пошук

Як розібратися в собі: 8 корисних посилань, що замінять психолога

Як розібратися в собі: 8 корисних посилань, що замінять психолога

YouTube, Instagram і чат-боти, що допоможуть почуватися краще і бути щасливим


[ads-pc-2]

Якщо на похід до психолога не вдається знайти час і гроші, а розібратися в собі та покращити самопочуття потрібно, тримай підбірку інструментів, які допоможуть отримати психологічну допомогу в будь-який час просто у смартфоні.

The School of Life

YouTube канал, присвячений всім важливим речам, яких не вчать у школах та університетах, у форматі коротких анімаційних відео розповідає, як будувати здорові стосунки, позбутися тиску оточення або побороти тривогу. Тут дізнаєшся про те, чому корисно бути егоїстом, як стати впевненим у собі та не бути нудним і чому успіх в навчанні далекий від успіху в житті. Це незамінний інструмент для саморозвитку.


Psych2Go

Знайти спільну мову із занадто вимогливими людьми, дізнатися, як покращити навички спілкування, якщо ти інтроверт, або зберігати стосунки на відстані – на цьому каналі можна знайти сотні коротких анімацій з психологічними лайфхаками на кожен день.


Блог Михайла Лабковського

Відомий психолог розповідає про те, як стати щасливим, чим здорові люди відрізняються від невротиків, як прийняти себе та досягти порозуміння у стосунках. Також за психологом можна слідкувати на Facebook.


Psy.page

З цим профілем гортання стрічки в Instagram стане трохи кориснішим. Тут знайдеш психологічні тести, пояснення та рекомендації щодо прокрастинації, ліні, перфекціонізму або мультипотенціалу від української психологині.


Чат-бот Сара

Знайомся з Сарою – штучним інтелектом, створеним психологами-практиками та дослідниками. Сара надає безкоштовну психологічну підтримку і в будь-який момент готова прийти на допомогу. Просто напиши їй у Messenger. Дослідження Північно-Західного університету у США показало, що спілкування з цим чат-ботом знизив симптоми депресії в учасників на 13%, а тривоги – на 18%.

А ще Сара ділиться корисними статтями з психології у західних ЗМІ та порадами у себе на сторінці.


Woebot

Ще один кишеньковий психолог, який поспілкується з тобою у скрутну хвилину і допоможе вирішити проблеми, що тягнуться ще з дитинства. Сеанси у штучного інтелекту детально описало видання Vice. За словами журналіста, цей бот регулярно додає до своїх відповідей емоджі та гіфки. Спочатку він відповідає в досить простій і жартівливій манері, але згодом виходить на серйозну розмову. Щодня Woebot запитує користувача про його самопочуття і висловлює співчуття, коли його пацієнт скаржиться на погане самопочуття чи низьку зарплату.

Протягом перших двох тижнів використання цього бота безкоштовне, але, як пише Vice, саме цього часу і вистачило для того, щоб почати почувати себе краще.


Pacifica для iOS та Android

Цей безкоштовний додаток буде корисний для кожного, хто переживає регулярні стреси і тривогу та хоче з ними розібратися. У додатку потрібно фіксувати свої емоції та почуття, а також виконувати поставлені завдання, що в результаті допоможуть почувати себе краще. Також для релаксації Pacifica пропонує зайнятися медитацією.


Mood Tools для iOS та Android

Додаток за функціями схожий на попередній, але окрім емоцій, пропонує записувати ще й справи на день і реакцію на них. Також в ньому є функція Safety Plan, що допоможе розібратися з суїцидальними думками. У додатку можна прочитати корисні короткі статті з психології та саморозвитку і переглянути відео про те, як почуватися краще.

Підписуйся на наш Telegram, щоб не пропускати найцікавіші тексти.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: