На вершині Евересту стане легше дихати через зміни клімату
На вершині Евересту стане легше дихати через зміни клімату
Але з'являються нові небезпеки — танення льодовиків змінює ландшафт на нижній частині схилу.
[ads-pc-2]
На вершині Евересту стане легше дихати через зміни клімату. Кількість кисню на вершині збільшується через глобальне потепління, повідомляють вчені з Університету Лафборо, Англія. Це може полегшити сходження на вершину без використання додаткового кисню.
Сходження на Еверест без додаткового кисню дуже ризиковано. За словами Сандри Елвін, яка координувала експедицію National Geographic на Еверест у 2019 році, навіть найпростіші завдання можуть бути складними на такій висоті. Альпіністи стають дуже чутливими до головних болів, обморожень і переохолодженнь, їм важче приймати рішення. Лише близько 200 людей змогли піднятися на вершину Евересту без використання додаткового кисню. 82% з цієї групи досягли вершини у травні або жовтні, коли кількість кисню найбільша. Взимку через низькі температури, сильний вітер та низький тиск піднятися стає ще важче.
Однак глобальне потепління може полегшити умови сходження. Повітря нагрівається, і молекулам кисню стає простіше з’єднуватися, в результаті зростає тиск повітря на гірських піках. Але при цьому з’являються нові небезпеки — танення льодовиків змінює ландшафт на нижній частині схилу.
При зростанні середньої глобальної температури на 2°С вище, ніж в індустріальні часи, кількість кисню, яким зможуть дихати люди на вершині Евересту, збільшиться на 4,9%. Крім цього, через потепління збільшується і число доступних для сходження днів протягом року.
Раніше на вершині Евересту вперше виявили мікропластик.