Меню & пошук

Медичний університет в Токіо занижував вступні бали дівчатам, щоб проходили хлопці

Медичний університет в Токіо занижував вступні бали дівчатам, щоб проходили хлопці

Усе через те, що на думку керівництву вишу, хлопці частіше працюють за професією. 


[ads-pc-2]

Медичний університет в Токіо спеціально занижував вступні бали дівчатам та підвищував хлопцям. Інформація про це вперше з’явилася в розслідуванні від газети Yomiuri Shimbun, згодом її підтвердили інші японські ЗМІ.

За даними, які були оприлюднені в газеті, дівчатам спеціально занижували вступні бали, як мінімум, на 20% з 2006 року. У той ж час, хлопцям піднімали оцінки на 20 балів. Єдиний виняток становили ті хлопці, що раніше провалювали тест чотири і більше разів: їм оцінку не піднімали.

Оцінки дівчатам занижувалися, щоб надати місця хлопцям. На думку керівництва університету, саме хлопці в майбутньому мають більше шансів працювати за професією, оскільки дівчата з часом народжують та рідше повертаються в професію. Університет намагався робити так, щоб число студенток не перевищувало 30%.

За тиждень, після оприлюднення розслідування, керівництво університету публічно вибачилося. Про це інформує The Guardian.

«Ми щиро вибачаємося за серйозні порушення, пов’язані зі вступними іспитами, що викликало занепокоєння та проблеми для багатьох людей, а також спричинило втрату довіри громадськості», – заявив на прес-конференції директор школи Тетцу Юкіока. Він також заявив, що не знав про подібні маніпуляції з балами та ніколи не був в цьому замішаний.

За даними японських ЗМІ, число дівчат, що успішно склали медичний вступний іспит, тримається на рівні 30% більше 20 років, тому деякі експерти вважають, що інші медичні виші теж дискримінують жінок.

Міністр освіти Йошимаса Хайяші заявив, що він планує перевірити вступну процедуру до всіх медичних вишів країни. 

Що цікаво, розслідування, яке викрило проблему, розпочалося через зовсім іншу причину. У школу при медичному університеті за хабар зарахували сина одного з чиновників міністерства освіти Японії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: