Меню & пошук

Люди витратили всі ресурси, які планета може відновити за рік

Люди витратили всі ресурси, які планета може відновити за рік

Ми використовуємо ресурси 1,7 планет


[ads-pc-2]

1 серпня людство використало останні ресурси, які планета може відновити на рік. Це показують дані Global Footprint Network.

Зараз ми використовуємо 1,7 планет, тобто більше екологічних ресурсів, ніж природа може відновити. Це спричиняють надмірне виловлення риби, вирубка лісів, більша кількість викидів вуглекислого газу в атмосферу, ніж екосистема може поглинути.

Аби визначити дату Всесвітнього дня екологічного боргу, Global Footprint Network розраховує кількість днів, яка необхідна Землі, щоб забезпечити екологічний слід людства.

Уперше концепцію Всесвітнього дня екологічного боргу запропонував Ендрю Сіммс з New Economics Foundation. 2006 року вони об’єдналися з Global Footprint Network та запустили першу кампанію з розрахування екологічного боргу. Тоді Всесвітній день екологічного боргу настав у жовтні.

Розрахувати свій екологічний слід можна в калькуляторі, а також можна дізнатися, який екологічний слід залишає кожна країна.

Починати зменшувати свій екологічний слід можна з простих екологічних звичок, наприклад, відмовитися від пластикових пакетів і трубочок, надавати перевагу свіжим продуктам місцевого виробництва і місцевим виробникам одягу, носити воду в багаторазовій пляшці та сортувати сміття.

Фото: unsplash

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: