Меню & пошук

Лувр прибрав зі стін усі згадки про сім’ю Саклерів, що пожертвувала музею $3,6 млн

Лувр прибрав зі стін усі згадки про сім’ю Саклерів, що пожертвувала музею $3,6 млн

Родину підозрюють в сприянні опіоїдній кризі в США


[ads-pc-2]

Лувр прибрав всі згадки сім’ї Саклерів (прим. мільйонери, власники Purdue Pharma) зі стін. Паризький музей став першим великим культурним закладом, який відмовився від згадок сім’ї філантропів, яких звинувачують в опіоїдній кризі в США, пише The New York Times.

Родина Саклерів пожертувавала Лувру кошти на створення крила для колекції з близькосхідними артефактами. Втім, вже від липня табличка з іменем та вдячністю за пожертву зникла зі стіни Лувру, а вказівники, що допомагають знайти крило, були заклеєні сірою стрічкою.

За словами директора Лувру, Жан-Люка Мартінеса, в 1993 році Саклери уклали контракт на 20 років за право назвати крило своїм ім’ям, тож термін дії вже закінчився.

Утім, місцеві активісти переконують, що рішення ніяк не пов’язане з контрактними зобов’язаннями. Адже на сайті музею і на табличках ім’я Саклер було присутнє ще кілька тижнів тому. Активісти закликають Лувр публічно зректися зв’язків із цією родиною.

Саклери володіють фармацевтичною компанією Purdue Pharma, що виробляє опіоїдне знеболювальне OxyContin. Нарикінці 2017 року видання The New Yorker опублікувало розслідування про заходи, до яких вдавалися Саклери задля просування високоадиктивного препарату. Сім’я підкупала науковців та лікарів, аби ті замовчували побічну дію OxyContin – швидкий розвиток залежності. В результаті Purdue Pharma отримала кілька сотень судових позовів від покупців, компанію називають виннною в стрімкому розвитку опіоїдної кризи в США. З 1999 року 200 тисяч американців померли від передозувань, пов’язаних із OxyContin та іншими рецептурними опіоїдами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: