Меню & пошук

В Італії відродили культуру «винних вікон», через які продають вино та їжу

В Італії відродили культуру «винних вікон», через які продають вино та їжу

Зараз у Флоренції нараховують близько 180 buchette del vino.


[ads-pc-2]

В Італії відродили культуру «винних вінок», через які продають вино та їжу на винос, повідомляє CNN. 

Італійською вони називаються buchette del vino (буквально «маленькі винні діри»). Їх використовували для продажу вина в період Відродження як дешеву альтернативу таверн. Крім цього, таким чином торговці уникали сплати податків. 

У травні, коли Італія послабила двомісячний карантин, кілька підприємств у Флоренції вирішили знову відкрити «винні вікна», адже це можливість уникати контакту з покупцем. Після цього через «вікна» стали продавати вино, морозиво і алкоголь, зберігаючи безпечну дистанцію. 

«Ми вирішили використовувати нашу buchette під час Covid-19 як для захисту, так і для того, щоб викликати посмішку у перехожих», — сказала Джулія Віволі, власниця магазину морозива.

Це не вперше, коли «винні вікна» використовують як безпечні торгові точки під час кризи. Наприклад, їх відкривали під час італійської чуми у 17 століття. 

У 20-му столітті багато «винних вікон» застаріли — їх замуровували або перетворювали на поштові скриньки. А у 2015 році була заснована культурна організація Buchette del Vino, мета якої — нанести на карту і зберегти «винні вікна» регіону.

«Крім їхньої практичної користі, яка була унікальною для Тоскани і Флоренції, винні вікна — крихітні, але важливі елементи архітектури епохи Відродження», — сказав Маттео Фалья, президент і засновник Buchette del Vino. 

Вікна мають форму арки, однак архітектура кожного унікальна: деякі з них мають рами з кольорового каменю, інші зроблені з цегли, дерева або мають залізні решітки, прикрашені натюрмортами або релігійними зображеннями. 

Зараз у Флоренції нараховують близько 180 buchette del vino. Їх можна знайти і в інших італійських містах.

Минулого року американський фотограф Роббін Гізлінг зробив фото 140 «винних вікон» і видав книгу «Wine Doors of Florence» зі світлинами. Переглянути частину фото можна безкоштовно на сайті Гізлінга. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: