Меню & пошук

В Лондоні використають закинуті тунелі метро для велодоріжок

В Лондоні використають закинуті тунелі метро для велодоріжок

[ads-pc-2]

london-underground_01_1024x576_1422994720_1024x576

Архітектурна агенція Gensler виграла приз на London Planning Awards за проект прокладення велодоріжок під землею британської столиці, використавши для цього покинуті тунелі метро. 

В рамках нового проекту The London Underline архітектори планують по-новому задіяти «забуті» тунелі метрополітену, які з певних причин не використовуються за призначенням. Наприклад, прямо під землею можна розмістити велодоріжки: це дозволить розвантажити наземні шляхи, де трафік пішоходів, автомобілів та велосипедів уже занадто високий і небезпечний.

Крім того, архітектори Gensler планують по максимуму задіяти існуючі інноваційні технології. Наприклад, для забезпечення певної автономії нового проекту, усі підземні доріжки планують покрити спеціальною плиткою PaveGen, що здатна генерувати кінетичну енергію від кроків пішоходів чи тертя шин велосипедів.

2

Проект нагадує звичайний вуличний провулок: доріжки розділені для велосипедистів і пішоходів, тут будуть встановлені кафе і крамнички. Потрапити в ці зони можна буде через звичайні станції метро. Запуск London Underline заплановано вже на початок наступного року. Його успішна реалізація може стати новим витком розвитку міського простору.
Також велику увагу планують приділити питанню безпеки підземних доріжок. Тут встановлять сучасні металошукачі, камери спостережень останнього покоління та навіть спеціалізоване відділення дорожньої поліції.

По вже затвердженому плану найближчим часом передбачаються роботи на «гілках»: від Холборна до Елдвічу, і від Грін-парку до Чарінг-Кросу. Обидва шляхи вже кілька років стоять закинутими. За планом, проект буде зданий в експлуатацію вже на початку наступного року.

5

«Зростаюче населення Лондона робить все більший вплив на інфраструктуру міста, – говорить Ян Малкахі, засновник Gensler London. – Тому ми вирішили використати вже готовий, проте нічим не задіяний простір для своїх цілей. Дивно, що ніхто не зробив цього раніше, адже Лондон просто не може собі дозволити «законсервувати» хоч якийсь придатний для міських потреб простір».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

13 коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: