Меню & пошук

Лауреатками Букерівської премії стали письменниці Маргарет Етвуд і Бернардин Еварісто

Лауреатками Букерівської премії стали письменниці Маргарет Етвуд і Бернардин Еварісто

Вперше з 1992 року премію отримали дві авторки


[ads-pc-2]

Комітет Букерівської премії назвав імена переможців. Ними стали канадська письменниця Маргарет Етвуд і британська письменниця Бернардин Еварісто.

Етвуд, яка вдруге стала лауреаткою премії, отримала нагороду за роман «Заповіти», який є продовженням антиутопії «‎Оповідь служниці». У новій книзі Етвуд описує тоталітарну державу Республіку Гілеад через 15 років після подій, про які йшлося у першій частині. 

У 2000 році авторка перемогла з романом «Сліпий вбивця».

Британсько-нігерійська письменниця Бернардин Еварісто отримала нагороду за роман «Дівчина, Жінка, Інше», у якому 12 різних персонажів (переважно темношкірі жінки, які живуть у Великій Британії) розповідають історії про свої сім’ї, друзів і коханих. 

«Обидві книги не несуть повідомлення, натомість ставлять вагомі запитання», – каже голова журі Букерівської премії Пітер Флоренс.  

Переможниці розділять між собою приз у розмірі 50 тисяч фунтів стерлінгів. 

Уперше за 27 років премію вручили одразу двом авторам. Востаннє у 1992 році переможцями стали одночасно Майкл Ондатже за роман «Англійський пацієнт» і Баррі Ансворт за роман «Священний голод». Після цього випадку правила премії змінили так, щоб нагороду міг отримати лише один письменник чи письменниця. Утім правило цьогоріч знову скасували.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: