Меню & пошук

Сувора дієта може викликати почуття самотності − дослідження

Сувора дієта може викликати почуття самотності − дослідження

Все тому, що спільний прийом їжі − акт соціальної взаємодії.


[ads-pc-2]

Учені з Корнелльського університету довели, що люди можуть відчувати себе самотніми через обмеження в їжі. Про це повідомляє видання Health Shots.

Дослідники провели кілька експериментів, щоб зрозуміти, як дієта співвідноситься з почуттям самотності. У результаті з’ясували, що це почуття щоразу загострювалося, коли учасникам експерименту доводилося обмежувати себе в їжі. На думку вчених, це не пов’язано з харчовими вподобаннями або бажанням з’їсти щось смачне − до цього процесу причетні соціальні механізми.

Учені помітили, що люди, які дотримуються суворої дієти, часто турбуються, що вони виокремлюються в компанії й інші можуть їх засуджувати. Певною мірою такий результат пов’язаний з тим, що спільний прийом їжі − важливий акт соціальної взаємодії. Люди, які не можуть їсти те саме, що їхні сусіди за столом, відчувають себе приблизно так само, якби вони не могли говорити на теми, про які всі знають.

Крім того, дослідники вважають, що почуття самотності в таких ситуаціях може відчуватися сильніше, ніж у людей, які потрапили в інше мовне середовище.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: