Меню & пошук

Кукурудза, кава і цукор замість пластику: 6 речей з екологічних матеріалів

Кукурудза, кава і цукор замість пластику: 6 речей з екологічних матеріалів

Екологічні замінники пластику


[ads-pc-2]

За даними Світового банку, до 2050 року людство продукуватиме 3,4 мільярди тонн сміття щороку. А це на 70% більше, ніж зараз. Переробка сміття не може повністю вирішити цю проблему, але виходом може стати свідоме споживання та зменшення використання пластику. Зібрали шість речей – від зубної щітки до взуття – що виготовлені з натуральних матеріалів замість пластику.


Одноразова зубна щітка з переробленого паперу

Український стартап Effa створив одноразову зубну щітку з переробленого паперу, що не наносить шкоди довкіллю. Ця річ може стати альтернативою пластиковим щіткам, які використовують готелі та авіалінії. Щодня їх викидають близько 6 тонн.


Окуляри з кави

Це перші у світі органічні сонцезахисні окуляри Оchis coffee. Їхня оправа виготовлена з вторинної сировини кави та льону. Ці матеріали розкладаються у 100 разів швидше, ніж пластик, та перетворюються на натуральне добриво для рослин, якщо раптом загубляться.


Одноразова пляшка, що розкладається за 3 тижні

CHOOSE це одноразова пляшка для води створена з переробленого паперу та з композитних матеріалів, і повністю розгладається за 3 тижні. Розкладатися вона може як на смітнику, так і у воді без шкоди довкіллю чи морським жителям.

Кросівки з кукурудзи і бавовни

Reebok випустив кросівки, на 75% виготовлені з органічних матеріалів – бавовни і кукурудзи. Зазвичай гумова підошва кросівок створюється на основі нафти, а підошва цього взуття зроблена з кукурудзи. Устілка виготовлена з касторової олії, а верхня частина – з бавовни.


Пляжні в’єнтамки з цукрової тростини

Американський стартап Allbirds створив капці з цукрової тростини. Зазвичай таке взуття роблять з речовини на основі нафти – етиленвінілацетату (EVA), що забруднює довкілля. А матеріал цих в’єтнамок є вуглецево нейтральним. Цукрова тростина для них вирощується у Бразилії з мінімальним використанням добрива, а завод, що її виробляє, працює на відновлоюваній енергії.


LEGO з цукрової тростини

LEGO почав виготовляти деталі у формі рослин з цукрової тростини. Блоки на 98% складаються з поліетилену, зробленого з цукрової тростини. До 2030 року компанія збирається перейти на деталі та упаковки з екологічних та перероблених матеріалів.


Раніше ми писали про корисні речі з переробленого пластику, серед яких кросівки, одяг, меблі та навіть покриття для доріг.

Фото обкладинки: Reebok

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: