Меню & пошук

10 цитат із книжки «Дизайн-мислення» Дейва Еванса та Біла Барнета

10 цитат із книжки «Дизайн-мислення» Дейва Еванса та Біла Барнета

Бестселер від авторів курсу дизайн-мислення у Стенфордському університеті


[ads-pc-2]

Inspired спільно з видавнцтвом «Наш формат» пропонує підбірку цитат з книги Білла Барнета і Дейва Еванза –  «Дизайн-мислення. Спроектуй своє життя».


Білл Барнет — виконавчий директор Дизайнерської програми у Стенфордському університеті, де раніше здобув магістерський ступінь з продуктового дизайну. Виконує роль радника у кількох технологічних стартапах.

 

Дейв Еванз — викладач курсу продуктового дизайну у Стенфордському університеті, консультант із менеджменту. Очолював відділ запуску продуктів одного напряму в компанії Apple. Співзасновник компанії зі створення відеоігор Electronic Arts.

Як знайти роботу, що по-справжньому подобатиметься? Як збудувати кар’єру, яка забезпечить хороше життя? Як відшукати життєвий баланс? Як зробити щось вартісне, що змінить цей світ?Автори пропонують поглянути на своє майбутнє очима дизайнера і створити проект вашого життя.

Ця книжка дасть вам важливі інструменти, які допоможуть вийти із «зачарованого кола» й спроектувати змістовне, наповнене задоволенням життя, у якому ваша особистість, ваші переконання та ваша робота не суперечитимуть одне одному. І коли вас запитуватимуть: «Як справи?» та «Що нового?», у вас завжди буде, що відповісти.

1.

Усе, що робить наше щоденне життя простішим, продуктивнішим і приємнішим, з’явилося тому, що існувала якась проблема, і тому, що десь у світі якийсь дизайнер чи команда дизайнерів взялися вирішити цю проблему.


2.

Переваги дизайнерського мислення явні, їх легко помітити, зокрема й у вашому житті. Дизайн не призначений для створення лише крутих речей, як комп’ютери чи «ферарі»; його можна використати і для створення класного життя. За допомогою дизайнерського мислення можна створити змістовне, повноцінне і сповнене задоволення життя. Не важливо, хто ви є чи ким були, ким працювали чи працюєте зараз і скільки вам років — ви можете скористатися цим способом мислення, щоб створити найдивовижніші технології, продукти й місця, щоб розробити план свого життя і кар’єри.


3.

Дизайнери не продумують свій шлях уперед. Дизайнери будують свій шлях уперед. Що це означає? Це означає, що ви не просто фантазуватимете про чудові речі, які не мають нічого спільного з реальним світом або зі справжніми вами. Ви будуватимете речі (назвемо їх прототипами), випробовуватимете себе і отримуватимете задоволення від процесу.


4.

Біля входу до студії дизайну в Стенфорді висить знак, на якому написано: «Ти тут». Наші студенти люблять цей знак. Можна сказати, що він розставляє все на свої місця. Неважливо, звідки ви приїхали, куди збираєтесь, яка робота чи кар’єра у вас була або якою, на вашу думку, має бути. Ще не запізно і не зарано.


5.

Єдина реакція на тяжкі проблеми — прийняття. З цього і починає хороший дизайнер, з фрази «Ти тут» або «Змирись». Прийняття. Саме тому ви починаєте там, де ви є. Не там, де ви хотіли б бути чи куди сподівалися б прийти. А саме там, де ви є.


6.

Щоб почати там, де ми є, нам треба розділити життя на сегменти: здоров’я, робота, розваги і любов. Ви не зможете зрозуміти, як спланувати свою роботу, поки не визначите її місце у вашому житті. Щоб почати там, де ми є, ми маємо знати, де саме ми є. Зробити це можна за допомогою інвентаризації й оцінки нашого становища. Так ми зможемо подивитися правді у вічі і відповісти на старе як світ запитання «Як справи?».


7.

Багато людей перебувають під впливом застарілого переконання, що важливо просто визначити об’єкт своєї пристрасті. Якщо вони це зроблять, усе стане на своє місце. Ми ненавидимо цю ідею з однієї лише причини — більшість людей не знає, що є їхньою пристрастю.


8.

Немає ідеальної роботи, для якої ви ідеально підходите, але є багато робіт, які ви можете зробити достатньо ідеальними.


9.

Дизайнери люблять давати волю уяві. Шалені ідеї їм подобаються більше, аніж реалістичні. Чому? Дехто з людей вважає, що дизайнери «трохи того» і люблять усе незвичайне, вони дратівливі авангардисти, які постійно ходять у темних окулярах (а ще в беретах, крутих туфлях і зависають у ресторанах для хіпі). Може, й так, та суть не в цьому. Дизайнерів вчать придумувати безліч шалених ідей, адже вони знають, що упередженість — ворог креативності. Наш мозок так звик до всього ставитися критично, шукати проблеми і робити спішні висновки, що втілення будь-якої ідеї є дивом! Нам треба утриматись від поспішних суджень і затулити рота нашому внутрішньому критикові, якщо хочемо втілити всі наші ідеї.

 


10.

Невдача — це свіжий матеріал для успіху, а нове сприйняття невдач — процес перетворення цього свіжого матеріалу на справжній особистий розвиток

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: