Меню & пошук

Мистецтво в пустелі: автори української експозиції на Burning man про піщані вітри, 3 тонни сталі та вандалізм

Мистецтво в пустелі: автори української експозиції на Burning man про піщані вітри, 3 тонни сталі та вандалізм

[ads-pc-2]

Український кемпінг на Burning Man 2018 представить власну арт-інсталяцію. Художник проекту Олексій Сай, саме його конструкція під назвою Time To Say Goodbye вирушить в пустелю Невади. Inspired поспілкувався із автором проекту Олексієм Саєм, а також із відповідальним за логістику елементів конструкції Віталієм Засадним.


 

  Олексій Сай, художник, автор проекту

Віталій Засадний, відповідальний за логістику елементів конструкції

Time To Say Goodbye   це 25-метровий тунель, зроблений зі офісної стелі і ламп з яскравим світлом в кінці тунелю, що символізує дні проведені під цією стелею та шлях до своєрідної клінічної смерті в офісі. Сподіваємось, проект буде резонувати з відвідувачами, адже дуже багато людей проводять життя в офісі і рано чи пізно задумуються «Що я тут роблю?».

Щоб потрапити із цим арт-об’єктом на Burning Man, ми просто подали заявку, там досить стандартна схема, є певні умови за яких заявку приймають і затверджують: арт-об’єкт має бути безпечним для навколишнього середовища, має витримувати сильні вітри, має бути обладнаний освітленням на період ночі і не має містити живих рослин.

Ми ніколи не були до цього на Burning Man, їдемо туди вперше. Ідея вести саме цю роботу виникла колективно, Олексій Сай створив її ще в 2011 році. Вона стала частиною виставки під назвою «Космічна Одіссея» в Мистецькому Арсеналі. Для самого автора вона асоціюється із відчуттям спокою та клінічною смертю. Коли тебе огортає ця офісна стеля, виникає відчуття ніби ти запрограмований сліпо йти вперед попри все.

Для Арсеналу ми зробили одну секцію з 10, щоб протестувати конструкцію. Тепер же її розробили не для інтер’єру, а для умов open air, там все трохи серйозніше і дорожче. В пустелі буде сильне вітрове навантаження, крім того, конструкція буде більш антивандальною в Арсеналі доводилося щодня міняти деталі об’єкту, біля нього постійно фотографувалися, мацали, торкалися, штовхали.

В пустелі цей коридор ми піднімемо на 30 см над землею, розтоптати його буде вже важче. Під час бурь вітер в пустелі Невади може досягати 120 км на годину. Тому в конструкції посилил опорну раму і підняли над землею, щоб вони витримала тиждень експозиції. Об’єкт довжиною в 25 метрів, зрозуміло, що вести його вже зібраним не можна, складати будемо на місці. Деталі вирішили також брати на місці, бо везти в контейнерах з Україні дорожче. Лампи купуємо в Китаї, щоб було дешевше. Замовляємо 3,5 тон сталі, фанери, алюмінієвого профілю, плити Армстронг для стелі.

Все це вже потроху привозять в нашу майстерню в місті Ріно населений пункт, найближчий до пустелі Блек-Рок, де і відбудеться фестиваль. Збирати будемо ми самі, команда усіх причетних до цього арт-об’єкту, приблизно десятеро людей буде на монтажі.  Усього потрібно від 5 до 8 днів для збору конструкції. Нам допомагатиме український кемп Kurenivka. Цілодобово проект будуть охороняти, біля нього чергуватиме хтось з нашої команди чи з кемпу Kurenivka.

Загальний бюджет близько 30 тисяч доларів. Частково нас підтримує MЗС, кошти надали для розвитку бренду України в світі. Решту збираємо самотужки на Gofundme, зрозуміли що бракує коштів, коли місцеві виробники сталі, алюмінію, скла та іншого втричі підняли ціни перед фестивалем, попит на матеріали шалений!

Проект одразу після фестивалю треба повністю прибрати, це одна з умов фестивалю. Потому остаточного плану немає, везти назад в Україну надто дорого. Є варіант розібрати і здати на брухт, або ж віддати якійсь місцевій галереї, але це досить оптимістичний сценарій, на нього надії мало. Поки що ми налаштовані зібрати експозицію, а по закінченню фестивалю через 10 днів розібрати її повністю.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: