Меню & пошук

Корпорація IBM вчить штучний інтелект розпізнавати обличчя людей по фото з Flickr без їхнього дозволу

Корпорація IBM вчить штучний інтелект розпізнавати обличчя людей по фото з Flickr без їхнього дозволу

[ads-pc-2]

Компанія IBM без дозволу використовувала мільйони фотографій з фотобази Flickr для того, щоб навчити свої системи розпізнавати обличчя. Про це повідомив телеканал NBC.

Працівинки IBM користувалися частиною баз Flickr на 100 мільйонів фотографій, які  опублікували у 2014 році спеціально для досліджень. Світлини були захищені ліцензією Creative Commons, яка лише частково обмежує їхнє використання. Втім, у правилах Creative Commons немає жодної згадки про те, чи можна залучати фото до алгоритму навчання розпізнавання облич.

Жоден з геров фото не давав свою згоду на таке викорстання власної світлини. За даними видання The Verge, експерти занепокоєні такою практикою IBM, оскільки припускають, що компанія вчить штучний інтелект не просто розрізняти обличчя, але й розподіляти їх за расовою ознакою. Раніше аналітики IBM вже ставали фігурантами подібного скандалу: у вересні минулого року з’ясувалося, що компанія таємно використовувала відео з камер спостереження з різних вулиць Нью-Йорка, щоб навчити систему розпізнавати людину за статурою та кольором шкіри.

Представники компанії IBM запевнили, що використовували лише загальнодоступні фото з Flickr і обіцяють вилучити із дослідження світлини, якщо люди, зображені на них, подадуть відповідний запит.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: