Меню & пошук

Іспанський бізнесмен створює музей «забороненого мистецтва»

Іспанський бізнесмен створює музей «забороненого мистецтва»

Також планує відкрити архівний центр цензури в мистецькому світі


[ads-pc-2]

Іспанський бізнесмен Татцо Бенет планує створити в Барселоні «Музей свободи». Там експонуватимуть картини, скульптури та інші твори мистецтва, що були заборонені в різних частинах світу через політичні, етичні, релігійні чи культурні міркування, пише Reuters.

Для цього Бенет уже кілька років скуповує мистецькі твори, які викликають суспільний резонанс, і їх або прибирають з виставок, або взагалі забороняють експонувати. Зокрема в його колекції вже наявні цегляний портрет з конструктора Lego китайського художника-дисидента Ай Вейвея, сатиричний портрет Дональда Трампа Ільми Гори та відео Девіда Войнаровича.

Остання придбана робота – скульптура «Жінка для задоволення» – символ кореянок, яких примушували працювати у японських військових борделях часів Другої світової. Її експонування викликало резонанс, авторам надійшли погрози, а організатори трієнале змушені були завчасно припинити роботу виставки.

«У мене є достатньо матеріалів для роботи постійної виставки і, можливо, навіть документації та архівного центру цензури в мистецькому світі», – заявив бізнесмен.

Музей експонуватиме близько 60 творів мистецтва, які не пройшли цензуру з тих чи інших причин у різних куточках світу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: