Меню & пошук

Ґрета Тунберґ отримала премію в мільйон євро. Вона пожертвує кошти на боротьбу зі змінами клімату

Ґрета Тунберґ отримала премію в мільйон євро. Вона пожертвує кошти на боротьбу зі змінами клімату

Журі також відзначило «харизматичну і надихаючу особистість» Тунберґ.


[ads-pc-2]

Шведська екоактивістка Ґрета Тунберґ отримала премію і грошовий приз у розмірі одного мільйона євро від Португальського фонду Гюльбенкяна, повідомляє BBC. 

Тунберґ  сказала, що пожертвує гроші на благодійні проєкти. Наприклад, частина коштів піде організації Stop Ecocide, щоб допомогти визнати екоцид — масове знищення рослинного або тваринного світу, отруєння атмосфери або водних ресурсів — міжнародним злочином, і в фонд SOS Amazonia, який допомагає населенню Амазонії подолати наслідки пандемії коронавірусу.

Це вже не перша премія Тунберґ — видання TIME назвало кліматичну активістку Ґрету Тунберґ «Людиною року 2019». Крім цього, екоактивістку двічі висували на Нобелівську премію.

«Ми знаходимося в критичній ситуації, і мій фонд якомога швидше пожертвує всі призові гроші в розмірі одного мільйона євро для підтримки організацій і проєктів, які борються за сталий світ», — сказала Тунберґ. 

Щорічна премія від Португальського фонду Гюльбенкяна спрямована на «визнання людей, груп людей і/або організацій з усього світу, чий внесок в пом’якшення наслідків зміни клімату відрізняється своєю новизною, інноваціями і впливом».

Голова журі премії Хорхе Сампайо відзначив здатність підлітків мобілізувати молоде покоління. Журі також відзначило «харизматичну і надихаючу особистість» Тунберґ. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: