Фукусіма планує повністю перейти на відновлювані джерела енергії до 2040 року
Фукусіма планує повністю перейти на відновлювані джерела енергії до 2040 року
Зараз регіон на 40% відновлюваних джерелах енергії
[ads-pc-2]
Влада префектури Фукусіми планує повністю перейти на відновлювані джерела енергії до 2040 року після того, як у 2011 році вона стала місцем найстрашнішої ядерної аварії у світі за чверть століття — аварії на Першій Фукусімській АЕС. Зараз регіон на 40% з відновлюваних джерелах енергії. Про це повідомляє видання The Guardian.
Аварія 2011 року, спровокована потужним землетрусом і цунамі, спричинила викид великої кількості радіації в атмосферу і викликала евакуацію понад 150 000 жителів.
Новий проєкт, спонсорами якого є державний банк розвитку Японії та Mizuho Bank, коштує близько $ 2,75 млрд. До кінця березня 2024 року влада Фукусіми побудує 11 сонячних й 10 вітрових електростанцій на покинутих сільськогосподарських угіддях і у гірських районах.
Сітка довжиною 80 км з’єднає виробництво електроенергії у Фукусімі зі столичним районом Токіо, який колись сильно залежав від ядерної енергії. Після завершення проєкту буде вироблятися до 600 мегаватів електроенергії, що становить приблизно дві третини від потужності середньої атомної електростанції.
Незважаючи на катастрофу на Фукусімі, яка стала найбільшою у світі ядерною аварією після Чорнобиля у 1986 році, консервативний уряд Японії наполягає на перезапуску реакторів, що не працюють. Він хоче, щоб до 2030 року ядерна енергія, яка виробляла майже третину потужностей країни до аварії, становила від 20% до 22% виробництва електроенергії. Це викликає критику з боку активістів, які стверджують, що атомні електростанції становлять небезпеку з огляду на вразливість країни до землетрусів й цунамі.
Усі 54 реактори були зупинені після аварії на АЕС «Фукусіма-1». Дев’ять реакторів перебувають в експлуатації сьогодні.
Згідно з даними Інституту політики в галузі стійкої енергетики, у 2018 році частка відновлюваних джерел енергії в структурі енергоспоживання в Японії значно нижча, ніж у європейських країнах. Уряд планує збільшити цю цифру до 22–24% до 2030 року.