Меню & пошук

Прощавай, алгебра і фізика: Фінляндія хоче скасувати традиційні уроки

Прощавай, алгебра і фізика: Фінляндія хоче скасувати традиційні уроки

[ads-pc-2]

Cheap Oil Changes

Фінляндія, чия освітня система визнана однією з найкращих у світі, зважилася на кардинальний крок – заміну шкільних предметів на інший метод вивчення. Влада країни вирішила замінити вивчення традиційних предметів, таких як фізика чи алгебра, на вивчення явищ.

Як пише Independent, традиційні предмети уже виключені з шкільного процесу для 16-річних підлітків у Гельсінкі. Натомість, дітей навчатимуть явищам, що, на думку ініціаторів, є набагато кориснішим та практичнішим. Наприклад, діти вивчатимуть таке явище, як Європейський Союз – і це включатиме в себе комплексні знання з різних дисциплін – географії, економіки, історії, політики, тощо.

Ідея цих змін покликана відповісти на питання школярів в усьому світі: “Який сенс це вивчати?” та “Для чого мені це знати?”.

Pasi Silander, один з чиновників Гельсінкі, розповідає, що світ кардинально змінився за останні десятиліття, і старі навчальні практики уже не мають жодної користі для дітей. Тим не менш, ініціатива зустріла і спротив: вчителі “старої школи”, які звикли викладати лише один предмет, виступили проти таких змін в освітній системі. Їх можна зрозуміти: інновація передбачає набагато більш тісну співпрацю між вчителями, ніж раніше – адже, викладаючи явища, їм доведеться планувати навчання та уроки разом.

Marjo Kyllonen з мерії Гельсінкі, який відповідає за впровадження нової освітньої системи, каже, що школи навчають дітей у стилі початку 1900-х, і це зовсім не те, що потрібно дітям на початку 2010-х.

Нова освітня система буде повністю запроваджена у всій Фінляндії до 2020 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 Коментарів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: