Меню & пошук

Делікатне прання більше «забруднює» довкілля мікропластиком, ніж звичайне

Делікатне прання більше «забруднює» довкілля мікропластиком, ніж звичайне

І потребує великої кількості води


[ads-pc-2]

Науковці з університету Ньюкасла (Велика Британія) під час численних досліджень встановили: після делікатного прання в довкілля потрапляє на 800 тис. мікроволокон більше, ніж після звичайного. При цьому, делікатний режим потребує вдвічі більшої кількості води, пише The Guardian.

На думку вчених, через це варто уникати делікатних режимів прання.

«Наші результати виявилися несподіваними для нас самих. Ми очікували, що делікатний режим буде захищати одяг, а відтак – призведе до менших викидів мікропластику в навколишнє середовище. Однак, усе виявилося навпаки», – прокоментував Грант Берджесс, професор, морський мікробіолог, який керував дослідженнями.

Річ у тім, що під час агресивних циклів прання використовується менше води, тканини не так сильно крутяться, тому в стічні води виділяється менше мікропластику. Натомість, під час делікатного режиму великий обсяг води «виполіскує» більше пластикових волокон. Вони потрапляють у довкілля, де не розкладаються – лише накопичуються.

Оскільки у багатьох пральних машинах відсутні фільтри, які можуть видалити мікропластик зі своїх стічних вод, волокна переносяться до очисних споруд і з часом дістаються до морів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: