Меню & пошук

Вчені пояснили зв’язок між ожирінням і депресією

Вчені пояснили зв’язок між ожирінням і депресією

Як маса тіла впливає на психологічні проблеми


[ads-pc-2]

Дослідники з Великої Британії та Австралії з’ясували, як пов’язані надмірна вага і депресія. Попередні дослідження показали, що люди, які мають ожиріння, більше схильні до депресії. Проте раніше не було зрозуміло, депресія викликає ожиріння чи ожиріння викликає депресію, пише The Guardian.

Нове дослідження показало, що генетичні варіації, пов’язані з великим індексом маси тіла, можуть спричинити депресію. Найбільше це впливає на жінок.

«Люди, які мають зайву вагу, більше схильні до депресії, це пояснюється впливом великого індексу маси тіла на депресію», – пояснює співавтор дослідження професор Тім Фрайлін.

Виявилося, що збільшення індексу маси тіла на 4,7, підвищує імовірність виникнення депресії на 18% та на 23% серед жінок.

Також дослідники з’ясували, що психологічна складова має такий самий вплив на розвиток депресії, як і фізіологічна. Зокрема, якщо людину не задовольняє вигляд її тіла, це може підсилювати розвиток психічних проблем.

Вчені проаналізували дані дослідження UK Biobank, у якому взяли участь 500 тисяч людей віком від 37 до 73 років між 2006 та 2010 роками.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: