Меню & пошук

Чорне море вдвічі більш забруднене, ніж Середземне. 83% сміття в ньому – пластик

Чорне море вдвічі більш забруднене, ніж Середземне. 83% сміття в ньому – пластик

Це показало нове дослідження


[ads-pc-2]

Чорне море майже вдвічі більш забруднене сміттям, ніж Середземне, пише Радіо Свобода з посиланням на дослідження екологічного стану акваторії Чорного моря.

У середньому на кожен квадратний кілометр Чорного моря припадає понад 90 одиниць сміття, а в Середземному морі – 50. Із великих річок в Україні в Чорне море потрапляє від 6 до 50 одиниць сміття на годину.

83% від усього сміття, знайденого в Чорному морі, становить пластик.

Також у морі виявили перевищення норм хімічних речовин, небезпечних для людей і морських жителів. Зокрема це пестициди, інсектициди, ртуть і антипірени в рибі.

У Чорному морі скорочується чисельність популяції всіх видів дельфінів, натомість зростає кількість інвазивних видів, що можуть нашкодити екосистемі.

Дослідники виявили ДНК європейського осетра та білуги в різних місцях у Чорному морі, що перебувають під загрозою зникнення.

Дослідження проводиться з 2017 року в прибережних водах України, Грузії та Росії та у відкритому морі в межах проекту EMBLAS-ІІ. Отримані результати мають стати основою для розробки заходів для покращення стану Чорного моря.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: