Меню & пошук

Через зміни клімату банани опинилися під загрозою

Через зміни клімату банани опинилися під загрозою

Грибок все більше пошкоджує банани через зміну температури та вологості


Зміни клімату спричиняють поширення грибкової хвороби бананових рослин чорної сигатоки. Вона може зменшувати кількість бананових плодів на хворих рослинах до 80%, пише CNN з посиланням на нове дослідження Університету Ексетер.

Хвороба пошкоджує листя рослин, а це означає, що на них виросте в рази менше бананів. Вона також значно збільшує вартість бананів, адже для того, щоб боротися з нею, використовують велику кількість протигрибкових спреїв. Наприклад, щороку це обходиться Пуерто-Рико у $100 мільйонів.

З 1960-х ризики зараження бананів цією хворобою зросли на 44.2%. Це сталося через зміну температури та підвищення вологості, які спричинило глобальне потепління.

Вперше чорну сигатоку зафіксували в Гондурасі 1972 року. З того часу вона поширилася на Бразилію, Карибські острови, Гренадини та Пуерто-Рико. Нещодавно хворобу знайшли у Флориді.

Якщо хвороба поширюватиметься далі, кількість бананів зменшиться, їх вирощування стане дорожчим, а отже і ціна для споживачів відчутно підніметься, кажуть дослідники.

Через зміни клімату може зменшитися кількість пива у світі, а ціни на нього зростуть.

Звіт ООН з біорізноманіття показав, що близько мільйона видів рослин і тварин опинилися на межі зникнення через діяльність людини.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: