Меню & пошук

Через зміни клімату банани опинилися під загрозою

Через зміни клімату банани опинилися під загрозою

Грибок все більше пошкоджує банани через зміну температури та вологості


[ads-pc-2]

Зміни клімату спричиняють поширення грибкової хвороби бананових рослин чорної сигатоки. Вона може зменшувати кількість бананових плодів на хворих рослинах до 80%, пише CNN з посиланням на нове дослідження Університету Ексетер.

Хвороба пошкоджує листя рослин, а це означає, що на них виросте в рази менше бананів. Вона також значно збільшує вартість бананів, адже для того, щоб боротися з нею, використовують велику кількість протигрибкових спреїв. Наприклад, щороку це обходиться Пуерто-Рико у $100 мільйонів.

З 1960-х ризики зараження бананів цією хворобою зросли на 44.2%. Це сталося через зміну температури та підвищення вологості, які спричинило глобальне потепління.

Вперше чорну сигатоку зафіксували в Гондурасі 1972 року. З того часу вона поширилася на Бразилію, Карибські острови, Гренадини та Пуерто-Рико. Нещодавно хворобу знайшли у Флориді.

Якщо хвороба поширюватиметься далі, кількість бананів зменшиться, їх вирощування стане дорожчим, а отже і ціна для споживачів відчутно підніметься, кажуть дослідники.

Через зміни клімату може зменшитися кількість пива у світі, а ціни на нього зростуть.

Звіт ООН з біорізноманіття показав, що близько мільйона видів рослин і тварин опинилися на межі зникнення через діяльність людини.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: