Меню & пошук

Мільйону видів рослин і тварин загрожує вимирання − ООН

Мільйону видів рослин і тварин загрожує вимирання − ООН

Стан довкілля зараз найгірший в історії людства


[ads-pc-2]

Близько мільйона видів рослин і тварин перебувають на межі зникнення через діяльність людини, йдеться у звіті ООН з біорізноманіття.

«Екосистеми, види, дикі популяції, місцеві сорти та породи рослин і тварин скорочуються або зникають. Взаємопов’язана сітка життя на Землі зменшується все більше. Ці втрати є прямим результатом людської діяльності і становлять загрозу для жителів усіх регіонів світу», − каже професор Джозеф Сеттел.

Деякі види зникають через те, що їхнє природне середовище руйнується. Якщо його не відновити, ці види зникнуть протягом десятків років.

До таких негативних змін призвело те, що людство активно користується ресурсами земель і морів та забруднює їх, перетворює ліси на сільськогосподарські землі та населені пункти, спричиняє зміни клімату спалюванням викопного палива, виловлює забагато риби в океанах.

За оцінками вчених, за останні 15 років види вимирають в десятки або сотні разів швидше, ніж раніше, а ситуація надалі погіршуватиметься, якщо не покращити їхній захист.

Із 1900 року кількість рослин і тварин на суші зменшилася на 20%, на межі зникнення опинилися майже 40% земноводних і 30% морських жителів і рослин. З 1980-х до 2000-х років люди знищили 100 мільйонів гектарів тропічних лісів. А щороку людство продукує до 400 тонн відходів токсичних речовин і важких металів.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: