Меню & пошук

Брудне повітря, грип, стійкість до антибіотиків: 10 найбільших загроз здоровʼю людства у 2019 році

Брудне повітря, грип, стійкість до антибіотиків: 10 найбільших загроз здоровʼю людства у 2019 році

ВООЗ назвала найголовніші загрози для здоров'я у світі


[ads-pc-2]

Всесвітня організація охорони здоров’я назвала топ-10 головних проблем людства, які є найбільшими загрозами для здоров’я в різних країнах світу.

Забруднення повітря і зміни клімату

9 з 10 людей щодня дихають забрудненим повітрям − це одна з найбільших екологічних загроз для здоров’я. За інформацією ВООЗ, щороку через брудне повітря помирає близько 7 мільйонів людей, адже воно викликає такі хвороби як рак, серцеві хвороби, інсульт.

Неінфекційні захворювання

Такі хвороби як діабет, рак та серцеві захворювання призводять до більш ніж 70% смертей по всьому світу − це 41 мільйон людей. З них 15 мільйонів помирає передчасно, у віці від 30 до 69 років. 85% ранніх смертей відбувається у бідних країнах.

Глобальна пандемія грипу

ВООЗ пише, що ми стикнемося з черговою пандемією грипу, але поки що невідомо, коли це станеться.

Вразливість населення, яке живе у кризах

Більше 1,6 мільярда людей (22% населення світу) живуть у місцях тривалих криз, спричинених різними факторами, такими як посуха, голод, збройні конфлікти та переміщення населення. Вони мають невисокий рівень розвитку медицини та залишаються без найнеобхідніших медичних послуг.

Стійкість до антибіотиків

Через надмірне використання антибіотиків може виникнути стійкість бактерій до них. Це може повернути людство у той час, коли лікувати пневмонію, туберкульоз чи сальмонельоз було неможливо.

Ебола та інші високозагрозливі патогени

Такі хвороби як лихоманка Ебола, вірус Зіка, коронавірус респіраторного синдрому на Близькому Сході (MERS-CoV) та важкий гострий респіраторний синдром (ТОРС) не мають ефективних методів лікування чи вакцин і можуть викликати епідемії. Зараз ВООЗ вивчає такі хвороби.

Первинна медицина

Багато країн досі не мають закладів первинної допомоги через брак ресурсів. А саме первинна медична допомога може задовольнити більшість потреб людини, пов’язаних зі здоров’ям, протягом життя.

Відмова від вакцинації

Зараз вакцина запобігає 2 − 3 мільйонам смертей на рік, і могла б врятувати ще 1,5 мільйона життів, якби щеплення стали більш розповсюдженими. Відмова від вакцинації може призупинити прогрес, досягнутий у боротьбі з хворобами, яким запобігає щеплення.

Лихоманка Денґе

Ця хвороба має схожі на грип симптоми, а у 20% випадків призводить до смерті. Нею можна заразитися через укус комара. Найчастіше випадки зараження фіксують в Індії та Бангладеші у сезон дощів, проте останніми роками хвороба розповсюджується і в інші країни.

ВІЛ

Незважаючи на успіхи у боротьбі з хворобою, від СНІДУ все ще помирає мільйон людей щороку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: