Арктичний лід став тоншим на 20% з 2009 року — дослідження
Арктичний лід став тоншим на 20% з 2009 року — дослідження
Для дослідження використали дані з супутника.
[ads-pc-2]
Нове дослідження NASA виявило, що лід Північного Льодовитого океану став тоншим на 20%. Про це пише Science Daily з посиланням на дослідження, опубліковане в журналі «Geophysical Research: Oceans».
Арктичний лід допомагає зберігати Землю прохолодною, оскільки його яскрава біла поверхня відбиває сонячні промені назад в космос. Щороку вчені використовують кілька супутників і наборів даних, щоб відстежити, скільки Північного Льодовитого океану покрито льодом і якої він товщини. Результати нового дослідження NASA і супутника ICESat-2 свідчать про те, що морський лід став тоншим на цілих 20% з моменту закінчення першої місії ICESat (2003-2009).
Товщина арктичного морського льоду різко скоротилася в перше десятиліття XXI століття. З запуском ICESat-2 в 2018 році дослідники почали використовувати нові способи вимірювання товщини морського льоду.
«Ми не можемо отримати товщину тільки від самого ICESat-2, але ми можемо використовувати інші дані для отримання вимірювань», — сказав Алек Петті з команди дослідників.
За останні 40 років площа арктичного морського льоду скорочувалася приблизно на 12% за десятиліття. А в період з 2015 по 2019 роки були зафіксовані чотири найнижчі показники обсягу арктичного льоду.
Раніше дослідження виявило, що морський лід, який оточує Антарктиду, почав стрімко танути.