26 найбагатших людей на планеті мають такі самі статки, як 3,8 мільярдів найбідніших людей − дослідження
26 найбагатших людей на планеті мають такі самі статки, як 3,8 мільярдів найбідніших людей − дослідження
Щодня розрив між бідними і багатими збільшується
[ads-pc-2]
Статки 26 топових мільярдерів зрівнялися зі статками 3,8 мільярдів найбідніших людей, показало дослідження міжнародної організації Oxfam, що займається боротьбою з бідністю.
За останній рік багатство світових мільярдерів у сумі зросло на $900 мільярдів, тобто в середньому воно збільшувалося на $2,5 мільярди щодня. Натомість 3,4 мільярди людей (майже половина людства) живе на межі бідності, в середньому менше, ніж на $5,50 щодня.
Наприклад, статки найбагатшої людини у світі Джеффа Безоса, засновника Amazon, оцінюють у $112 мільярдів. Лише 1% його статків − це майже цілий бюджет на охорону здоров’я в Ефіопії.
Дослідження економічної ситуації в 13 країнах, що розвиваються, показало, що збільшення витрат на освіту та медицину зменшує нерівність на 69%.
Також дослідження виявило, що чоловіки мають на 50% більше статків, ніж жінки.
На основі результатів досліджень експерти Oxfam пропонують кілька рішень, що могли б зменшити проблему економічної нерівності. За підрахунками, якби 1% найбагатших людей у світі платили на 0,5% більше податків на своє багатство, цих коштів вистачило б, аби забезпечити шкільну освіту 262 мільйонам дітей. Також ці кошти могли б піти на розвиток системи охорони здоров’я, що зберегло б близько 3,3 мільйонів життів.
Також організація радить урядам забезпечити людям безкоштовну медицину та освіту, в тому числі і для жінок, завдяки покращенню громадських сервісів звільнити жінкам час, який забирає неоплачувана домашня робота, та збільшити податки для багатих людей і корпорацій.
Фото: Oxfam