Меню & пошук

100 собак-роботів поховали в буддійському храмі в Японії

100 собак-роботів поховали в буддійському храмі в Японії

Подію ініціювала компанія з ремонту електротехніки


[ads-pc-2]

Для 114 собак-роботів Sony Aibo, знятих з виробництва, влаштували церемонію поховання в японському буддійському храмі.

Роботів виставили в лінію в історичному буддістському храмі Кофукудзі, причепивши на кожного з них напис про походження та родину. Про це пише The Japan Times.

Ці собаки-роботи з різних релізів, включаючи і перше покоління Aibo, випущене 1999 року. Його описали як «першого робота для домашніх розваг з можливістю навчання та росту, що дозволяє кожному розвивати унікальну особистість».

До того, як Sony припинила випускати Aibo, їх продали понад 150 тисяч.

Похорон собак-роботів це ініціатива компанії з ремонту електротехніки A-Fun Co., що заохочує людей надсилати старих зламаних роботів.

«Ми б хотіли повернути душі власникам і використовувати окремі частини роботів. Але ми не будемо брати їхні частини поки не поховаємо їх», – каже голова A-Fun Нобуюкі Норімацу.

Після того, як Sony законсервувала Aibo в 2006 році та закрила останню ремонтну клініку в 2014 році, власники собак-роботів не знали, як зберегти своїх чотирилапих улюбленців. Дехто навіть влаштовував для роботів персональні похорони.

Але в січні 2018 року компанія презентувала демо-версію собаки-робота зі штучним інтелектом, ціна якого склала 2 тисячі доларів.

Фото: flickr

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: