Меню & пошук

10 цитат з книги Маїм Бялік «Дівчатам слово: як бути сильною, розумною та неповторною»

10 цитат з книги Маїм Бялік «Дівчатам слово: як бути сильною, розумною та неповторною»

[ads-pc-2]

Inspired спільно з видавнцтвом «Основи» пропонуємо підбірку цитат з книги Маїм Бялік – «Дівчатам слово: як бути сильною, розумною та неповторною».


Маїм Бялік,
письменниця, акторка, докторка філософії з нейробіології

 

У вересні 2018 спільно з ЛакіБукс «Основи» видали український переклад книжки «Girling up». Авторка  Маїм Бялік,  зірка ситкому «Теорія великого вибуху».  Не лише талановита акторка, а й докторка філософії з нейробіології, Бялік написала книжку для дівчаток про дорослішання. У 2017 її видали англійською мовою, цього року вийшов український переклад – «Дівчатам слово: як бути сильною, розумною та неповторною».

У книзі є і традиційні для жанру «дівочої енциклопедії» розділи про емоції та почуття, і роздуми авторки про життя після випускного, освіту, кар’єру, депресію, релігію чи благодійність. Все це доповнюється жартами та реальними історіями з життя Маїм Бялік.

Книжку «Дівчатам слово: як бути сильною, розумною та неповторною» презентували на Форумі Видавців у Львові. Це видання є благодійним проектом – у жовтні книги подарують бібліотекам у Донецькій, Харківській, Херсонській, Луганській, Запорізькій та Дніпропетровській областях.

1.

Якщо батько дає Х-хромосому, ми отримуємо дві Х-хромосоми і зароджується особа жіночої статі. Якщо ж це Y-хромосома, то виходить поєднання однієї Х- та однієї Y-хромосоми й зароджується особа чоловічої статі. Отже, насправді це наші татусі «вирішують», хто народиться  хлопчик чи дівчинка. Зупинімось на секунду  навіть подумки, просто зараз,  щоб подякувати нашим татусям за те, що вони дали цю Х-хромосому! Адже це чудово  бути дівчиною, запевняю тебе!


2.

Я була дівчинкою-пізньоцвітом, і діти часто дражнили мене за те, що я «плоскогруда», аж поки мені виповнилося шістнадцять або сімнадцять років. Це боляче, коли тебе дражнять, особливо, якщо куди не глянь: на телебаченні, в журналах, на рекламних щитах,  скрізь зображені груди, і здається, що всі люди надають їм величезного значення. Ясна річ, що врешті-решт у мене виросли такі самі груди, як і в решти дівчат, і тут мені пощастило успадкувати більше генів від бабусі, ніж від матусі! Тяжко було залишитися останньою дівчинкою в класі, яка вдягла бюстгальтер, але тепер, оглядаючись назад, я хотіла б запитати всіх, хто дражнив мене за запізнілий розвиток:  «Ну й що ви тепер скажете?!»


3.

Наведу дані, що їх цікаво знати кожному: є певні характеристики хлопців та дівчат, які зазвичай справедливі для всіх частин світу. Наприклад, дівчата розмовляють більше за хлопців, і це правда. Та хіба це означає, що кожна конкретна дівчина розмовляє більше, ніж кожен конкретний хлопець? Звісно, ні. Це просто вказує на те, що в цілому деякі стереотипи щодо особливостей характеру дівчат і хлопців правильні.


4.

Перше, що важливо знати про харчування та живлення свого організму,  це те, що він потребує дуже багато води. Я не збираюся тут прикидатися людиною, яка ніколи не п’є газованої води, або соку чи чогось такого. Але скажу тобі, що більшість людей не випиває стільки води, скільки їм необхідно.


5.

На цьому рисунку зображено тіла різних розмірів і форм, але коли я роззираюся довкола, то бачу в медіа переважно один тип фігури  худорлявий. І не просто худорлявий, а суперхудорлявий. Споглядання цих зображень на телебаченні, у кінофільмах, журнальних оголошеннях та на рекламних щитах може геть зіпсувати наші уявлення, позбавивши нас правильних орієнтирів.


6.

Однією із найпрекрасніших особливостей людського буття є те, що ми можемо вступати в тісні стосунки з іншими людьми. Подумай лишень: на планеті живуть сотні тисяч тварин, і подібні до нас ссавці мають справді складні та дуже значущі взаємини з іншими.


7.

Подорослішавши я, так само продовжувала спалахувати коханням  це частина людської сутності, що не залежить від того, скільки тобі років. Разом із закоханістю виникає збудження, що його ти відчуваєш у своєму животі, а також нервозність, коли перебуваєш поруч із людиною, яка тобі не байдужа.


8.

І хоча твої батьки, напевно, здаються тобі динозаврами, та приблизно тридцять років тому вони були у твоєму віці, а враховуючи, що homo sapiens існують близько 200 000 років, тридцять років тому  це не так уже й давно! Але причина, через яку говорити про побачення так складно, полягає у тому, як багато змін відбувається весь час і як багато їх сталося відтоді, коли я і твої батьки були у твоєму віці.


9.

Що більше часу ти проводиш із кимось особисто, а не просто надсилаючи текстові повідомлення, то краще ти можеш зрозуміти, чи хочеш насправді бути з цією людиною. Дружба чи стосунки, що передбачають обмін фотографіями та загравання,  це весело, але треба переконатися, що ви проводите достатньо часу разом, аби зрозуміти, як вам ведеться удвох.

 


10.

Водночас, хоча секс дуже важливий, тобі не слід боятися його. Попри те, що багато релігій із поважних причин дуже суворо ставляться до сексу і що чимало батьків сприймають думку про сексуальну активність своїх дочок надзвичайно серйозно (як їм і належить це сприймати), секс це не зло і не гріх. Він може бути прекрасним способом єднання з кимось, і з особистого досвіду скажу тобі, що найбільш значущий і чудовий секс ґрунтується на міцних, здорових відносинах, які передбачають багато довіри, піклування про потреби кожного й ніжності та веселощів.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: