Меню & пошук

На десятидоларовій банкноті США вперше з’явиться жінка

На десятидоларовій банкноті США вперше з’явиться жінка

[ads-pc-2]

gty_ten_dollar_lb_150617_16x9_992

На доларовій банкноті номіналом $10 вперше в історії США з’явиться жінка. Про це розповів речник Міністерства фінансів США Джек Л’ю. 

Дискусія з приводу того, що жодна американська доларова банкнота не містить портрету жінки, активізувалася останні кілька років. Внаслідок цього Мінфін США вирішив піти назустріч громадськості і в рамках оновлення зовнішнього виду $10 банкноти, анонсував появу першої жінки в історії американської валюти. Зараз на 10 доларах зображений Александр Гамільтон (1757-1804), перший міністр фінансів США. Що цікаво, зображення Гамільтона не зникне з банкноти – жінка просто приєднається до нього.

Хто саме складе компанію Гамільтону на доларах – невідомо, остаточне рішення буде прийняте міністерством до кінця 2015 року. До того часу американців закликають активно пропонувати власні варіанти – в тому числі і через соціальні мережі, використовуючи спеціальний гештег #TheNew10. Нова банкнота надійде в обіг 2020 року, в соту річницю з моменту, коли жінки США отримали право брати участь у виборах.

Інші банкноти, на яких зображені виключно чоловіки, залишаться без змін – Вашингтон ($1), Лінкольн ($5), Ґрант ($50), Франклін ($100). Єдиною жінкою, яка була зображена на доларових банкнотах, була Марта Вашингтон – її обличчя прикрашало $1 протягом 1891-1896 років.

Єдиною жінкою, яка зображена на українських гривнях, є письменниця Леся Українка – її портрет розміщений на 200-гривневих банкнотах.

Влада Норвегії тим часом вирішила йти в ногу з трендами і зробила редизайн своєї валюти: тепер норвезькі крони будуть пікселізовані.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 Comment

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: