Меню & пошук

Науковці виявили історичний період, в якому вперше з’явилася гендерна нерівність

Науковці виявили історичний період, в якому вперше з’явилася гендерна нерівність

Для цього досліджували умови життя та похоронні практики в доісторичній Іберії


[ads-pc-2]

Вчені з Департаменту доісторичного періоду та археології Університету Севільї (Іспанія) зуміли виявити, коли вперше з’явилася гендерна нерівність. За їхніми даними, це сталося в епоху неоліту. Тоді чоловіки почали активно воювати й через це займати «вищі» місця в суспільстві, йдеться в статті EurekAlert.

Науковці провели масштабний аналіз двох груп показників на Піренейському півострові. З одного боку досліджували демографічні умови життя, з другого – похоронні практики. У першій групі вони вивчали такі фактори, як статеве співвідношення чоловіків і жінок, дієту, генетичні дані, поширені захворювання і виявлені маркери стресу. У другій групі розглядали дані щодо поховань – колективних чи одиночних, положення та орієнтація тіла, речі, знайдені в могилах, маніпуляції з тілом.

У результаті дослідники виявили: від початку неоліту жінки та чоловіки ніяк не відрізнялися за двома групами показників. Однак під кінець періоду почали з’являтися видимі відмінності в статусах.

Це пов’язують передусім із тим, що чоловіки почали асоціюватися з насильством та війною. Знайдені стріли в могилах та рани на чоловічих тілах, оформлення місць поховань та художні зображення на стінах печер сцен полювання і боротьби чоловіків не мають аналогічної паралелі у жінок. Тому автори вказують: саме в неоліті зародилася ідеологія, яка пов’язувала чоловіків із застосуванням сили та домінуванням над жінкою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: