Меню & пошук

Круїзні лайнери продукують більше оксиду сірки, ніж усі авто в Європі – дослідження

Круїзні лайнери продукують більше оксиду сірки, ніж усі авто в Європі – дослідження

Найбільше страждають морські країни: Іспанія, Італія, Греція та Франція


[ads-pc-2]

Круїзні лайнери корпорації Carnival Corporation виробили майже в 10 разів більше оксиду сірки (SO2), який потрапив у повітря біля європейських узбереж, ніж 260 мільйонів автомобілів усього континенту 2017 року. Такі дані наводяться в дослідженні групи компаній під назвою «Transport & Environment», пише Euronews.

Найбільше від забруднення страждають прибережні країни Іспанія, Італія, Греція, Франція, Данія, Велика Британія та Норвегія.

У доповіді аналітики проаналізували викиди 203 круїзних суден, які плавали відповідно до системи автоматизованої ідентифікації суден (AIS) у винятковій економічній зоні (EEZ) європейських країн. Із 20 лайнерів, які найбільше забруднювали навколишнє середовище, сім належали корпорації Carnival.

За даними Асоціації систем очищення відпрацьованих газів, 95% оксиду сірки (SO2), що виділяється при спалюванні викопного палива, класифікуються як «токсичні та корозійні».

Вдихання сірчистого газу викликає подразнення носа й горла, а його високі концентрації можуть призвести до нудоти, блювоти, болі в шлунку та серйозного ушкодження дихальних шляхів і легенів. Крім того, газ в атмосфері реагує з водяною парою та утворює ще одне джерело забруднення навколишнього середовища – сірчаної кислоти (Н2SО4). Її краплі переносяться на значні відстані та, потрапляючи в легені, руйнують їх.

Представники корпорації Carnival відкидають звинувачення, називаючи результати дослідження «неточними й оманливими».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: