Науковці нарахували мільйон смертей щороку від пластику
Науковці нарахували мільйон смертей щороку від пластику
Кожні 30 секунд помирає людина
[ads-pc-2]
Об’єднання міжнародних благодійних організацій і фондів Tearfund, Fauna & Flora International and WasteAid опублікувало спільну доповідь про смертніть громадян від пластику. Через забруднення повітря, океану, підземних вод та ґрунту пластиком щороку помирає від 400 тисяч до 1 мільйона людей, пише The Telegraph.
Найчастіше хворіють громадяни, які живуть біля звалищ. У них виявляють рак, хвороби серця та шлунково-кишкового тракту.
Часто люди потерпають від того, що пластик блокує водні шляхи та водостоки. Це призводить до затоплення і паводків, яке в країнах з поганою санітарією викликає спалахи холери та інших діарейних захворювань. Наприклад, таке сталося 2011-го в Гані. Тоді від холери, спричиненої блокуванням пластиком водних шляхів, померло 100 осіб.
Експерти зазначають: негативно на здоров’ї громадян позначається і спалювання сміття. Це провокує виникнення легеневих хвороб.
У звіті також висвітлюється недостатньо досліджений вплив мікропластику на навколишнє середовище. Мікропластик – це дрібні частинки пластику, діаметром менше 5 міліметрів. Його наявність в океанах та на найвищих гірських вершинах вже була зафіксована. Однак його вплив на людський організм до кінця не досліджений.
У доповіді також ідеться про те, що великі транснаціональні корпорації, такі як Coca Cola, PepsiCo, Nestlé і Unilever, повинні докласти більше зусиль, аби зменшити кількість одноразового пластику в упаковці. Крім того, бізнес має допомогти країнам з низьким та середнім рівнем доходів правильно управляти та утилізовувати свої відходи. На думку експертів благодійних фондів, компанії мають звітувати про кількість виробленого та використаного пластику, а до 2025 року зменшити його кількість удвічі. Натомість використовувати багаторазові упаковки.