Меню & пошук

Людям з депресією легшає від сумної музики

Людям з депресією легшає від сумної музики

Вона їх розслабляє та заспокоює


[ads-pc-2]

Науковці Університету Південної Флориди (США) встановили: люди з депресією слухають сумну музику, бо та покращує їхній настрій. Хоча раніше вважалося, що сумними композиціями люди, навпаки, погіршують свій стан, пише The Verge.

У дослідженні взяло участь 76 студенток. Половині з них лікарі діагностували депресію. Учасники експерименту слухали різні класичні твори. Веселими науковці назвали композиції Жака Оффенбаха, а сумними – Семюеля Барбера, зокрема «Adagio for Strings».

Як і в попередніх схожих дослідженнях, людям з депресією більше подобалися невеселі пісні.

Однак цього разу вчені ретельно описали стан піддослідних. Люди з депресією заявили, що почуваються від сумних композицій щасливішими. Науковці припускають: така музика їх заспокоює та розслабляє. Це заперечує припущення, що депресивні люди слухають сумну музику, аби почуватися ще гірше. Насправді це механізм подолання психологічних проблем.

Утім, дослідження ще не закінчене. Експеримент проводили лише з жінками, тому для повної картини планують залучити ще чоловіків та інших науковців, щоб детальніше описати процеси в головному мозку під час прослуховувань музичних композицій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: