Меню & пошук

Людей з видаленим апендиксом утричі частіше вражає хвороба Паркінсона

Людей з видаленим апендиксом утричі частіше вражає хвороба Паркінсона

Науковці вважають: це пов’язано з білком альфа-синуклеїном


[ads-pc-2]

Вчені Кейсовського університету та клініки Клівленда в США встановили: люди з видаленим апендиксом втричі частіше мають хворобу Паркінсона. Це пов’язують з білком альфа-синуклеїном, який виявили в кишківнику. Науковці стверджують: апендикс допомагає організму боротися з різними видами інфекцій, пише Daily Mail.

Проаналізувавши дані про 62,2 мільйона американців, дослідники виявили: понад 488 тисячам громадян видаляли апендикс. У 4470 з них була діагностовано хвороба Паркінсона. Це майже 1% з групи. Натомість у решти, в якої апендикс залишався протягом усього життя, кількість захворювань була меншою втричі.

Щороку 300 тисяч американців видаляють апендикс. Частина з них робить операцію за власним бажанням – аби запобігти запаленню відростка. Згідно з новим дослідженням, близько 2800 з них мають підвищений ризик отримати хворобу Паркінсона.

Як працює взаємозв’язок, науковці до кінця не встановили.

«Це дослідження демонструє чітку асоціацію між видаленням апендикса та хворобою Паркінсона. Але необхідні додаткові дослідження, щоб підтвердити цей взаємозв’язок і краще зрозуміти, які механізми задіяні», – заявляють автори дослідження.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: